Llapi ia shkakton humbjen e parë Ballkanit, ia jep 5 gola

Llapi ia shkakton humbjen e parë Ballkanit, ia jep 5 gola

Llapi ka shënuar fitore të madhe në shtëpi, duke e mposhtur kampionin në fuqi, Ballkanin.Ndeshja e zhvilluar në stadiumin “Zahir Pajaziti” u mbyll me rezultat 5:3 për vendasit.

Hamdi Namani dhe Muhamet Hyseni shënuan për llapjanët për epërsinë e dyfishtë.

Ballkani më pas u kundërpërgjigj me dy gola nëpërmjet Gripshit dhe Albin Berishës, për ta barazuar rezultatin.

Megjithatë, Hamdi Namani realizoi sërish në fundin e pjesës së parë, për t’ia rikthyer epërsinë vendasve.

E në pjesën e dytë u shënuan edhe tre gola tjerë.

Ishte Muhamet Hyseni që shënoi nga pika e bardhë në minutën e 73-të të ndeshjes.

Ndërsa, Januzi realizoi për 5:2 në minutën e 89-të.

E krejt në përfundim në minutat shtesë, Ballkani realizopi për 5:3 nëpërmjet Albin Berishës

Me këtë fitore, Llapi tani ka 31 pikë në vendin e dytë dhe i afrohet në shtatë Ballkanit që prin në renditjen tabelare.

Related Articles