Manchester United fiton me lehtësi ndaj Chelseat dhe siguron kualifikimin në Ligën e Kampionëve

Manchester United fiton me lehtësi ndaj Chelseat dhe siguron kualifikimin në Ligën e Kampionëve

Manchester United ka shënuar fitore ndaj Chelseat me rezultat 4-1 në kuadër të javës së 37-të të Ligës Premier.

Ndeshja filloi me gol për vendasit, kur në minutën e 6-të shënoi Casemiro për 2-0.

Pak pa u mbyllur pjesa e parë në skenë doli Anthony Martial që shënoi për 2-0 pas asistimit të Jadon Sanchos.

Në mesin e pjesës së dytë, Bruno Fernandes shënoi në portën e Kepa Arrizabalaga për 3-0.

Golin e fundit për United e shënoi Marcus Rashford në minutën e 78-të, duke siguruar fitoren e skuadrës së tij.

Krejt cka bëri Chelsea ishte një gol në minutën e fundit të ndeshjes me Joao Felix për 4-1.

Manchester United me këtë fitore siguron një vend në Ligën e Kampionëve për sezonin e ardhsëm, ndërsa Chelsea mbetet në pozitën e 12-të, duke konfirmuar sezonin e dobët.

Related Articles