Mbi 1 mijë e 600 gjoba trafiku në 24 orët e fundit në Kosovë

Mbi 1 mijë e 600 gjoba trafiku në 24 orët e fundit në Kosovë

Në statistikat e përgjithshme të policisë së Kosovës, bëhet e ditur se në 24 orët e fundit, në vendin tonë janë shqiptuar 1 mijë e 651 gjoba trafiku.

Gjatë kësaj periudhe kanë ndodhur 29 aksidente trafiku me të lënduar dhe 30 me dëme materiale.

Ndryshe, në 24 orët e fundit janë arrestuar 17 persona dhe 12 janë dërguar në mbajtje.

Related Articles