Mirlind Daku dënohet me dy ndeshje moslojë në EURO 2024, mungon ndaj Spanjës

Mirlind Daku dënohet me dy ndeshje moslojë në EURO 2024, mungon ndaj Spanjës

UEFA ka dënuar futbollistin Mirlind Daku me dy ndeshje moslojë në EURO 2024, shkaku i thirrjeve raciste që bëri futbollisti ndaj etnisë maqedonase, pas ndeshjes së Shqipërisë me Kroacinë.

Daku, i cili është me prejardhje nga Kosova, do të mungojë për Shqipërinë në ndeshjen e fundit në grup ndaj Spanjës, si dhe do të mungojë gjithashtu në një ndeshje të radhës, nëse Shqipëria kualifikohet tutje.

Pasi shkoi për të festuar me tifozët pas barazimit 2-2 me Kroacinë, Daku brohoriti “Q**sha maqedontë”, një thirrje që u ndoq nga tifozët kuqezi.

Pas incidentit, Daku kishte kërkuar falje duke thënë se e bëri këtë pasi “u kap nga emocionet e fitores”. /Gazeta Enigma

Related Articles