Osmani përgëzon vajzat e U18 që u kualifikuan në Kampionatin Botëror: Vazhdoni të ngrini lart flamurin tonë

Osmani përgëzon vajzat e U18 që u kualifikuan në Kampionatin Botëror: Vazhdoni të ngrini lart flamurin tonë

Kombëtarja e vajzave U18 e Kosovës në Hendboll është kualifikuar për në Kampionatin Botëror, që do të mbahet në gusht në Kinë.Në ndeshjen vendimtare për kualifikim, Kosova e mposhti Nigerinë me rezultat 22:16.

Për këtë arritje të kombëtares së Kosovës ka reaguar përmes platformës “X”, presidentja Vjosa Osmani.

Ajo ka shkruar “nuk ka kufij për vajzat që të arrijnë”.

“Vajzat tona kanë dëshmuar edhe një herë se nuk ka kufi për atë që mund të arrijnë! Urime ekipit tonë të hendbollit të femrave U18, trajnerëve të tyre të përkushtuar dhe të gjithëve në Federatën e Hendollit për kualifikimin në Kampionatin Botëror. Vazhdoni të ngrini lart flamurin tonë”, ka shkruar Osmani.

Related Articles