Pas Haradinajt, Meta takohet edhe me kryeparlamentarin

Pas Haradinajt, Meta takohet edhe me kryeparlamentarin

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, ka pritur në takim presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta.Presidenti Meta foli edhe për Festën e 28 nëntorit, ku tha se kanë një festë të madhe. Poashtu Meta tha se zgjedhjet në Kosovë ishin demokratike.

Takimi është zhvilluar pa praninë e medieve.

Meta është takuar mëngjesin e së enjtes me kreun e AAK-së, Ramush Haradinaj, ndërsa do të takohet edhe me kreun e PDK-së, Memli Krasniqi dhe atë të Qeverisë, Albin Kurti. /Gazeta Enigma/.

Related Articles