“Nëse Serbia nuk ndëshkohet për sulmin e 24 shtatorit në Banjskë, ajo ka për ta përsëritur këtë skenarë”

Ka disa muaj që gjithandej diskutohet nëse ekziston rrreziku se në vendin tonë mund të ketë një sulm si ai…

Konjufca për Radoiçiq: Veprën e tij, Serbia po e trajton më lehtë se një shkelje trafiku

Kryeparlamentari, Glauk Konjufca është shprehur se Milan Radoiçiq, organizator i sulmit të Banjskës, po endet i lirë dhe se po…

Konjufca: Ka informacione të sakta, qindra njerëz në Serbi po përgatiten për një sulm në Kosovë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca ka deklaruar se ka informacione të sakta se qindra njerëz në Serbi po…

Konjufca takon homologen e tij sllovene Urška Klakočar Zupančič

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, ka takuar homologen e tij sllovene, Urška Klakočar Zupančič.Pas këtij takimi që u…

Konjufca: Lufta e UÇK-së në krye me Adem Jasharin do të mbetet kapitulli më i lavdishëm i historisë sonë

“Lufta e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në krye me komandantin legjendar, Adem Jashari do të mbetet  kapitulli më i lavdishëm…

Glauk Konjufca për ish-kryeministrin britanik: Mik i madh Blair

Kuvendi i Kosovës ka mbajtur sancë solemne me rastin e vizitës së ish-kryeministrit të Britanisë së Madhe, Tony Blair.Në një…

Konjufca: Shanset për shpërndarjen e Kuvendit janë zvogëluar shumë ditëve të fundit

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, ka thënë se gjasat për një shpërndarje të Kuvendit janë zvogëluar shumë ditëve…

Banesa, shtëpi dhe tokë, kjo është pasuria e Glauk Konjufcës

Kryeparlamentari i Kosovës, Glauk Konjufca, e ka deklaruar pasurinë e tij në Agjencinë për Parandalimin e Korrupsionit. Tek pasuritë e…

Kosova dhe Vatikani duhet të shkojnë drejt njohjes reciproke si shtete, thotë Konjufca në takim me Delegatin Apostolik të Selisë së Shenjtë

Raportet e Kosovës me Selinë e Shenjtë kanë qenë gjithmonë miqësore. Madje, ato duhet të shkojnë drejt njohjes reciproke si…

Konjufca kundër LVV-së: S’duhet të bllokohet krijimi i komisioneve hetimore të opozitës

Kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca, ka shprehur qëndrimin e tij lidhur me themelimin e komisioneve të ndryshme hetimore parlamentare. Pas…