Përfundojnë takimet dypalëshe në Ohër

Përfundojnë takimet dypalëshe në Ohër

Takimet dypalëshe të zyrtarëve të BE-së me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, dhe presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në Ohër të Maqedonisë së Veriut, përfunduan.Takimi i përbashkët pritet të nisë së shpejti.

Në agjendë është diskutimi për zbatimin e propozimit të BE-së për normalizimin e marrëdhënieve Kosovë-Serbi.

Related Articles