Rama uron Abdixhikun për rizgjedhjen kryetar i LDK-së: Jam i bindur se do të realizoni vizionin tuaj

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, ka uruar Lumir Abdixhikun me rastin e rizgjedhjes kryetar i LDK-së për katër vitet e…

Abdixhiku: Mimoza Kusari ka bërë vepër penale pasi ka biseduar me një terrorist si Radojiçiqi

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lumir Abdixhiku, tha se audio-incizimi i publikuar i Mimoza Kusarit me Slvako Simiq…

Kurti i kundërpërgjigjet Abdixhikut për kthimin e diplomës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti i është kundërpërgjigjur kryetarit të Lidhjes Demokratike që Kosovës, Lumir Abdixhiku për deklaratën për kthimin…

Abdixhiku: Kurti ta kthejë diplomën, si inxhinier nuk e di se çmimi i rrymës rezervohet

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku e ka quajtur Qeverinë Kurti populiste dhe të paditur për menaxhimin e krizës me energji…

“E marr përgjegjësinë për humbjen në Gjilan”, thotë Abdixhiku

Lideri i LDK-së, Lumir Abdixhiku, ka deklaruar të enjten se e merr përgjegjësinë për humbjen e Lutfi Hazirit në Gjilan.…

“Gjilanin dhe Podujevën e kemi humbur për pak vota” thotë Abdixhiku

Kryetari i LDK’së Lumir Abdixhiku ka folur për humbjen e LDK’së në Gjilan dhe Podujevë. Abdixhiku thotë se aty dolën…

Abdixhiku-BE’së: Liberalizoni vizat për Kosovën

Lideri i LDK-së, Lumir Abdixhiku, ka kërkuar nga Bashkimi Evropian që të aplikojë standarde të njëjta për Kosovën sa i…

Peci e quan Abdixhikun piun të Mustafës: Presidentja e juaj NUK ka vendosur që t’i shtyjë zgjedhjet

Ministri i Bujqësisë, Faton Peci, i ka reaguar kreut të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, duke i thënë se…

Abdixhiku: Vetëm nga Kurti nuk mora konfirmim për shkurtimin e kohëzgjatjes së fushatës

Lideri i LDK-së, Lumir Abdixhiku sot në mëngjes ka ftuar të gjithë liderët e partive parlamentare për një pakt partiak…

Abdixhiku: Vendim i Qeverisë për refugjatët Afganë, i paalternativë

Vendimin e Qeverisë së Kosovës për të ofruar mbrojtje të përkohshme dhe të menjëhershme personave të rrezikuar nga konflikti në…