AGK: Këtë vit u raportuan 63 raste të sulmeve e kërcënimeve ndaj gazetarëve

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës ka njoftuar se në 10 muajt e fundit janë raportuar 63 raste të sulmeve deh…

Jeta Xharra kritikon publikisht AGK-në: A po pritni hala me ua marrë fytyrën a?

Gazetarja, Jeta Xharra i ka reaguar publikisht Asociacionit të Gazetarëve të Kosovës, me ç’rast ka kritikuar këtë organizatë duke thënë…

Reagon AGK pas sulmit ndaj ekipit të Nacionales: Ky është një sulm i papranueshëm dhe kërcënim serioz për gazetarët

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës, ka dënuar sulmin ndaj ekipit të Gazetës Nacionale në Prizren. AGK-ja përmes një postimi në…

AGK-ja mirëpret vendimin e Gjykatës Komerciale ndaj Klan Kosovës

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës, e ka mirëpritur vendimin e sotëm të Gjykatës Komerciale në Prishtinë, që ka aprovuar ankesën…

AGK: Deputetët e VV-së bënë presion publik ndaj gazetares së RTK-së që bojkotoi konferencën e Hajdarit

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës ka reaguar pas deklaratave të deputetëve të VV-së, Valon Ramadani dhe Enver Dugolli, për gazetaren…

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës, dënon presionin ndaj gazetarit Berat Buzhala pas publikimit të audio-incizimeve

AGK, ka dënuar presionin që po i bëhet gazetarit Berat Buzhala pas publikimeve të audio-incizimeve mes deputetes Kusari-Lila dhe Slavko…

AGK: Veprimi i Qeverisë për Klan Kosovën i paprecedentë në histori, vendim për të dërguar mesazh te mediat tjera

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës (AGK) ka reaguar e shqetësuar pas vendimit të Ministrisë së Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë për…

Gazetarët, cak i sulmeve në veri – shteti po dështon në mbrojten e tyre

Rastet kur gazetarët duhet të raportojnë në vende me rrezikshmëri të lartë, nuk janë të pakta. Kështu, edhe ekipe gazetarësh…

Veturat e Kohës dhe T7 demolohen gjatë natës në Zveçan

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës ka bërë të ditur se veturat e ekipit të KOHËS edhe e mediumit T7 në…

AGK: Gazetarët punojnë në kushte të mjerueshme të punës (VIDEO)

Shqetësuese për Asociacionin e Gazetarëve të Kosovës mbeten edhe kushtet në të cilat punojnë gazetarët dhe shkelja e të drejtave…