“O ka me të myt oj lopë”, zbardhen detaje nga rasti i 5 policëve që dyshohet se rrahën qytetarë për maska

 Sami Hoti, Valon Krasniqi, Frashër Kroni, Albert Perzhaku dhe Ardian Krasniqi, që të gjithë zyrtarë policorë do të përballen me…

Sami Kurteshi për aktakuzën: Po dëgjoj prej jush, krejt bota duhet ta marrë vesh para meje

Sami Kurteshi, anëtar i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ) nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, ka deklaruar se nuk ka njohuri…

Akuzohet kosovarja për organizim dhe pjesëmarrje në grup terrorist

Prokuroria Speciale e Kosovës (PSRK) ka ngritur aktakuzë ndaj një shtetase të Kosovës me inicialet. S.SH., me dyshimin se ka…

Konfirmohet aktakuza për korrupsion ndaj ish-ministrit Hasani, kryetarit të Malishevës Begaj dhe të tjerët

Gjykata Themelore në Prishtinë, ka konfirmuar aktakuzën për korrupsion ndaj ish– ministrit të Ministrisë së Tregtisë dhe Industrisë (MTI), Bajram…

Prokuroria ngre aktakuzë ndaj të dyshuarit për vrasjen e 27-vjeçarit në treg pas fjalosjes për fidane

Prokuroria Themelore në Mitrovicë – Departamenti i Krimeve të Rënda, ka ngritur aktakuzë, në Gjykatën Themelore në Mitrovicë, kundër të…

Konfirmohet aktakuza për korrupsion ndaj ish-ministres Dhurata Hoxha dhe të tjerëve

Gjykata Themelore në Prishtinë e ka konfirmuar aktakuzën për korrupsion ndaj ish-ministres së Integrimeve Evropiane, Dhurata Hoxha, ish-sekretarit Kushtrim Cukaj…

Prokuroria Speciale ngritë aktakuzë për krim të organizuar e korrupsion ndaj ish-kryetarit të Leposaviqit

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës (PSRK), të hënën, ka njoftuar se ka ngritur aktakuzë për krim të organizuar e…

Prokuroria e Shtetit ngriti 44 aktakuza për 24 orë

Prokurori i Shtetit ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit nga prokuroritë themelore, janë ngritur 44 aktakuza kundër 57…

Apeli miraton pjesërisht mocionet e Hysni Gucatit e Nasim Haradinajt, kërkon nga ZPS version të korrigjuar të aktakuzës

Kolegji i Gjykatës së Apelit ka aprovuar pjesërisht ankesën e mbrojtjes së ish-krerëve të Organizatës së Veteranëve të Luftës, Hysni…

Gjykata hedh poshtë aktakuzën ndaj ministrit Liburn Aliu

Gjykata Themelore në Prishtinë e ka hedhur poshtë aktakuzën ndaj ministrit të Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Liburn Aliut. Ky…