Rashiq: Më vjen turp që Vuçiq është president i Serbisë

Ministri për Kthim dhe Komunitete në Qeverinë e Kosovës, Nenad Rashiq ka thënë se i vjen turp që Aleksandër Vuçiq…

A ka shpresë që takimi Kurti – Vuçiq të sjellë sinjale pozitive për Kosovën?

Pas një sërë ngjarjesh e tensioneve mes Kosovës dhe Serbisë, e shumë përplasjeve në distancë, më në fund u bë…

Profesori serb në protestë: Vuçiq po ndërton një model të jetës së dhunshme në Serbi, ka 10 vjet që na torturon mendjen

Pas dyzet minutash bllokadë të trafikut në rrugën “Sava Kovaçeviq” dje përfundoi protesta e 12-të e Serbisë kundër dhunës në…

Vuçiq dhe emisari Peach bisedojnë për situatën në Kosovë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, është takuar sot me të dërguarin special të Britanisë së Madhe për Ballkanin Perëndimor, Stuart…

Vuçiq: Serbia do të injorojë sanksionet amerikane ndaj politikanëve serbë të Bosnjës

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha se Serbia do të injorojë sanksionet që Shtetet e Bashkuara u vunë zyrtarëve të…

Vuçiqi ‘sfidon’ Ramën: Ballkani i Hapur e ardhmja e rajonit

Presidenti serb Aleksandër Vuçiq thotë se projekti “Open Balkan” është e ardhmja e vendeve të rajonit. Gjatë një vizite në…

Vuçiq: Po bëhet spastrimi etnik i serbëve në Kosovë

Aleksandar Vuçiq, presidenti serb, iu është drejtuar sot popullit ku ka folur rreth situatës në Veri. Vuçiq dje është takuar…

Vuçiq: Unë jetoj për fabrikat, përparimin e ekonomisë serbe, e Kurti që të jetë Enver Hoxha i ri

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq ka folur për kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, për të cilin tha se “nuk është burrë…

Vuçiq flet për kidnapimin e policëve të Kosovës: Kurti e ka pranuar se ka shkelur të drejtën ndërkombëtare

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq, ka folur rreth kidnapimit të tre policëve kufitarë që ndodhi të mërkurën. Ai iu drejtua…

Vuçiç: Nuk mund ta ndaloni importin e mallrave serbe

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ka deklaruar se Kosova nuk mund të ndalojë importin e mallrave serbe. Vuçiç deklaroi se:…