Ish-ambasadori amerikan: Vuçiq është përgjegjës për ndërhyrjet në zgjedhje

Ish-ambasador i SHBA-së në Serbi, Micheal Kirby, ka deklaruar se qytetarët që protestuan në Beograd të dielën dukeshin si një…

Vuçiq: Problemet me Kosovën i lamë për në Bruksel, sot temë ishte rruga e rajonit drejt BE-së

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se në Samitin e sotëm të Procesit Brdo Brijunit është diskutuar për Ballkanin…

Ambasadori amerikan Hill diskuton me Vuçiqin për situatën në Kosovë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka biseduar të enjten me ambasadorin amerikan në Beograd, Christopher Hill, për rëndësinë e përfshirjes…

Patrullimi i Policisë së Kosovës në Ujman e çmend Vuçiqin

ara rrafsh katër vjetëve, Aleksandar Vuçiq kishte vizituar Liqenin e Ujmanit në Kosovë. Sikur atëherë edhe tani presidenti i Serbisë…

Vuçiq i krahason Kurtin e Gjukanoviqin me mizat

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq iu ka dhënë kryeministrit kosovar, Albin Kurtit dhe presidentit malazez, Milo Gjukanoviq, epitetin e mizave…

Rasti “Brezovica” – Vuçiqi ankohet për aksionin e sotëm të Policisë së Kosovës

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq ka reaguar të mërkurën për aksionin “Brezovica” që Policia e Kosovës e vazhdoi edhe sot, duke…

Kryediplomatja gjermane tregon se kur do të ndodhë takimi i ri Kurti – Vuçiq

“Gjermania dëshiron të kontribuojë në takimin mes qeverive të Beogradit dhe Prishtinës pas zgjedhjeve dhe të ndërmarrë hapa konkretë për…

“Serbia s’ka problem me rrymë se jam marrë me këtë problem para 6 muajsh”, thotë Vuçiq

Në kohën kur Evropa po ballafaqohet me një krizë energjetike, për shkak të rritjes së çmimit të gazit, ndalimit të…

Vuçiqi thotë se aktivistja që hodhi ve në muralin e kriminelit deshi ta dëmtonte vendin

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, vlerësoi se policia u soll në mënyrë profesionale të martën, kur e arrestoi aktivisten Aida…

Ish-gjenerali shqiptar flet për këngët e ushtarëve serbë

Ish-Gjenerali shqiptar, Dritan Demiraj, ka reaguar pasi një video e ushtarëve serbë në Rashkë u bë virale. Ushtarët këndonin këngë…