Vuçiq: Nuk do ta ofendoj Kurtin, do të insistojmë për Asociacionin

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq e ka komentuar mospërfshirjen e Kosovës në nismën “Ballkani i Hapur”, duke thënë se “nuk…

Rama: Serbia shembull, ka tërhequr shumë investues të huaj

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka thënë se e merr Serbinë si shembull se ka tërhequr shumë investues të huaj.…

“Ballkani i Hapur”, Edi Rama të mërkurën viziton Serbinë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama do të vizitojë Serbinë në datat 3 dhe 4 nëntor, ku do të mbahet takimi…

Vuçiq: “Kemi një situatë të tmerrshme, nuk fle natën”

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka folur për  krizën aktuale të energjisë. “Unë nuk fle natën, nuk do të zgjidhim…

Borell fton Kurtin e Vuçiqin t’i kthehen dialogut

Shefi i diplomacisë së Bashkimit Evropian, Josep Borell, ka folur në Luksenburg për vështirësitë që ka BE-ja me Ballkanin Perëndimor,…

Vuçiq takon serbët e veriut të Kosovës: Kjo Serbi nuk është si dikur

Një takim është zhvilluar në Rashkë ndërmjet presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, me qytetarët e shkuar atje nga veriu i…

Lista serbe: Sa i përket Kosovës, ne të gjithë mbështesim politikën e Vuçiqit

Lista Serbe njoftoi se me të gjithë anëtarët e saj ajo i jep mbështetje të plotë Aleksandër Vuçiçit për të…

Vuçiç kërkon ndihmë nga shefi i UNMIK-ut për Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, u takua sot me të Dërguarin Special të Sekretarit të Përgjithshëm të OKB -së dhe…

Berisha për Vuçiqin: Kujdes me shqiptarët se do përfundosh si Millosheviçi

Dy orë përpara ”Foltores” në Shkodër Sali Berisha komentoi marrëveshjen e arritur dje në Bruksel mes Kosovës dhe Serbisë për…

Vuçiq pas takimit me ambasadorët e Quintit: “S’do të lejojmë poshtërim”

“Ne jemi të përkushtuar për ruajtjen e paqes dhe respektimin e Marrëveshjes së Brukselit, por në asnjë mënyrë nuk do…