Quni flet për balotazhin në Prizren, tregon se me kë do bënte koalicion

Kandidati i LDK-së për kryetar të Prizrenit, Anton Quni, rezultatet e zgjedhjeve të djeshme për partinë e tij i ka…

Voton Anton Quni: Siç thoshte Presidenti historik, Ibrahim Rugova, vishuni bukur dhe dilni votoni

Kandidati për Prizrenin, nga radhët e LDK-së, Anton Quni, ka votuar. “Ftoj të gjithë qytetarët e komunës që ta shfrytëzojnë…

Gjesti humanitar i Anton Qunit: Ndihmon qytetarin që përjetoi sulm epileptik në mes të rrugës

Kandidati i LDK-së për Prizrenin, ka qenë pjesë e ngjarje jo të zakonshme në “kryeqytetin historik”, raporton Gazeta Enigma. Ai…

Abdixhiku për kandidaturën e Qunit: Prizreni këtë herë ka një zgjidhje të lehtë

Kryetari i Lidhjes Demokratike, Lumir Abdixhiku, ka zhvilluar një takim me asambleistët e LDK-së në Prizren. Abdixhiku ka shkruar për…

Quni thotë se janë të gatshëm ta ndihmojnë Qeverinë Kurti për situatën me pandeminë

Kandidat për kryetar të komunës së Prizrenit nga LDK-ja, Anton Quni, tha se është i pakënaqur me menaxhimin e pandemisë,…

Anton Quni beson që zgjidhet kryetar nga balotazhi: VV ua vodhi kohën qytetarëve të Prizrenit

Kandidati i LDK-së për kryetar të Prizrenit, Anton Quni thotë se qeverisja e Lëvizja Vetëvendosje ua ka vjedhur kohën qytetarëve…

Anton Quni kandidat i LDK-së për Prizrenin

Anton Quni do të jetë kandidat i LDK-së për kryeqytetin historik të Kosovës, Prizrenin, raporton Gazeta Enigma. Këtë e ka…

Quni: LDK-ja ende nuk e ka konfirmuar pjesmarrjen për takim me kryeministrin Kurti

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, u ka dërguar ftesa tre liderëve të partive opozitare, Partisë Demokratike të Kosovës, Lidhjes Demokratike…

Anton Quni flet për mundësinë që ai të kandidoj për kryetar të komunës së Prizrenit

Nënkryetari i parë i LDK-së, Anton Quni, nuk e ka konfirmuar kandidaturën për komunës së Prizrenit, ani pse autori i…