Vlera e koeficientit, deklarohet Vitia: Si mjek e ministër do të doja paga më të larta për stafin shëndetësor

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia ka thënë se koeficienti i ri më së miri ka adresuar dhe rritur nivelin e…

Ministri Vitia takohet me ambasadorin e Finlandës në Kosovë, Matti Nissinen

Ministri i Shëndetësisë Arben Vitia sot është takuar me ambasadorin e Finlandës në Kosovë, Matti Nissinen, shkruan Gazeta Enigma. MSH-ja…

Vitia takon shefin e Zyrës së Bankës Botërore për Kosovë, flasin për projektet në shëndetësi

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia priti këtë të premte në takim Shefin e Zyrës së Bankës Botërore për Kosovë, Massimiliano…

Ministri Vitia: Një ilaç që shitet 2.50 euro në Ballkan, te ne shitet 7.50 euro

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia ka folur për projektligjin i cili synon që të rregullojë çmimin e barnave në treg.…

Arben Vitia rikthehet në krye të Ministrisë së Shëndetësisë

Kosova është pa ministër të Shëndetësisë që 76 ditë. Kaq kohë ka kaluar që kur ka dhënë dorëheqje, Rifat Latifi.…

A pranoi ftesë Vitia për të qenë drejtor i Shëndetësisë në Prishtinë? – Përgjigjet Sveçla

Asamblisti i Lëvizjes Vetëvendosje në Komunën e Prishtinës, Gëzim Sveçla ka thënë se Arben Vitia nuk ka pranuar ndonjë ftesë…

Pasi merr detyrën si kryetar i Prishtinës, Rama e fton Vitinë të bëhet pjesë e ekipit të tij qeverisës

Të dy ishin kandidat për kryetar të Prishtinës, nga dy parti të ndryshme. Tani, pas rezultateve dhe pasi përfundoi çdo…

Lahu: Vitia nuk do të jetë pjesë e Asamblesë në Prishtinë

Asamblisti i Lëvizjes Vetëvendosje në Prishtinë, Berat Lahu ka konfirmuar, se Arben Vitia do të japë dorëheqje nga pozita e…

Dy javë afat për Arben Vitinë para se t’i digjet mandati i asamblistit

Arben Vitia refuzoi pjesëmarrjen në seancën inauguruese të Kuvendit Komunal në të cilën u betua kryetari i ri të Komunës…

Kaq vota morën nga diaspora Rama dhe Vitia

Të dielën e 14 nëntorit u mbajt raundit i dytë i zgjedhjeve lokale në vend. Në kuadër të votave kontribut…