Lufta e Serbisë dhe Rusisë ndaj Kosovës me “fake news”, Manxhuka tregon si po manipulohet me rastin e së premtes në Shtërpcë

Zëdhënësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Arlind Manxhuka ka shkruar sot lidhur me luftën e Serbisë, në koordinim me Rusinë që po…

Manxhuka i VV’së: Nga opozita pothuajse askush nuk ishte në seancën për pandeminë

Zëdhënësi për media në Lëvizjen Vetëvendosje, Arlind Manxhuka, ka komentuar pjesëmarrjen e deputetëve të opozitës në seancën e jashtëzakonshme të…

Si do të zhvillohet fushata elektorale, partitë politike shpalosin planet e tyre

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), ditë më parë ka shpallur rezultatet përfundimtare për zgjedhjet lokale të 17 tetorit në Kosovë,…

Të hënën mbahet takimi i Osmanit, por a janë pro partitë që të shtyhen zgjedhjet lokale?

Të hënën (nesër), Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka ftuar në një takim konsultativ gjitha subjektet politike, shkruan Gazeta “Enigma”.Në…

MSH hedh në ‘bërllog” 133 mijë vaksina, si erdhi deri te asgjësimi i tyre?

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka njoftuar se mbi 133 mijë vaksina AstraZeneca të cilat ishin donacion nga Norvegjia, u…

Zëdhënësi i LVV-së fajëson Kamishin për dështimin e Vitisë në menaxhimin e vaksinimit

Zëdhënësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Arlind Manxhuka e ka gjetur shpejt ‘fajtorin’ për hudhjen e 133 mijë e 234 vaksinave kundër…