​FSK merr pjesë në stërvitje ndërkombëtare me NATO-n

Një kontingjent i Forcës së Sigurisë së Kosovës është nisur drejt Gjermanisë për të marrë pjesë në stërvitjen ndërkombëtare “Combined…

Kurti e Mehaj takohen me Gjeneralmajorin e Iowas

Kryeministri Albin Kurti, bashkë me ministrin e Mbrojtjes, Armend Mehaj, kanë takuar Gjeneralmajorin e Gardës Kombëtare të Iowas, Benjamin Corell,…

Ministri Mehaj pret në takim ministren gjermane të Mbrojtjes

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, ka pritur në takim Ministren e Mbrojtjes të Gjermanisë, Christine Lambarcht, shkruan Gazeta Enigma. Ministria…

Mehaj thotë se ekspertët e FSK-së në kibernetikë mund t’i kundërpërgjigjen çdo tentim sulmi

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, ka thënë sot se siguria kibernetike është një prej sfidave më të rëndësishme në botën…

Ministri Mehaj takon ish-ministrat e Mbrojtjes

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, ka takuar ish-homologët e tij që e kanë udhëhequr këtë ministri në qeveritë e kaluara.…

Mehaj: Kërkojmë nga NATO, BE dhe OKB të shqyrtojnë qasjen destruktive të Serbisë

Ministri i Mbrojtjes Armend Mehaj, ka reaguar pasi Serbia bleu sisteme raketore nga Kina, me ç’rast i kërkoi NATO-s, BE-së…

Mehaj: Pas pjesës teorike kadetët e FSK-së kanë filluar realizimin e operacioneve urbane sulmuese dhe mbrojtëse

Ministri i Mbrojtjes Armend Mehaj, përmes një postimi në “Facebook”, ka lavdëruar kadetët e Forcës së Sigurisë së Kosovës, raporton…

Certifikohen snajperët e rinj të FSK-së

Ministri i Mbrojtjes i Kosovës, Armend Mehaj ka bërë të ditur se sot janë certifikuar snajperët e rinj të FSK-së.…

Rreshteri i FSK-së triumfon në “Winter Camp Slovenia 2022”

Ministri  i Mbrotjes, Armend Mehaj, ka bërë të ditur se rreshteri i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Besart Kasumi, e…

Mehaj lëvdëron kadetët e FSK-së: Ujqërit tanë janë të pandalshëm e të pathyeshëm

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, i ka quajtur kadetët e FSK-së “ujqër”, teksa tha se ata janë të pandalshëm, të…