Vdes legjenda e Barcelonës, Josep Maria Fuste

Legjenda e Barcelonës dhe ish-kapiteni Josep Maria Fuste ka ndërruar jetë, në moshën 82-vjeçare ka konfirmuar klubi.  Fuste ishte te Barca…

Barcelona publikon formacionin zyrtar për ndeshjen ndaj Real Madridit

Në Camp Nou zhvillohet ndeshja kthyese gjysmëfinale e Kupës së Mbretit, ndërmjet Barcelonës dhe Real Madridit. Blaugranët e fituan me…

”Çmendet” Barcelona, kërkon shpërblim marramendës në rast se përjashtohet nga Champions League

Barcelona mund të kërkojë 100 milionë euro nga UEFA nëse përjashtohet nga kompeticioni më i rëndësishëm për klube në Evropë,…

‘A do të largohet Messi nga PSG dhe të kthehet te Barca’ – Scaloni pyetet për superyllin argjentinas

Lionel Messi vazhdon të jetë pjesë e spekulimeve për një largim potencial nga Paris Saint-Germaini, ndërsa Lionel Scaloni është pyetur…

Barcelona në gjurmët e sulmuesit të Lille që po shkëlqen në Ligue 1

Klubi i Barcelonës mbetet gjithnjë i fokusuar në merkato me drejtuesit blaugranë që pavarësisht vështirësive financiare kërkojnë të shfryrtëzojnë maksimalisht…

Arrihet marrëveshja si transfer i lirë mes Barcelonës dhe lojtarit të Atletico Madrid

Është arritur marrëveshje mes Barcelonës dhe Inigo Martinez, raporton Gazeta Enigma. Martinez do të transferohet tek Barcelona në verë, si…

“Më pak viktimizim dhe më shumë qartësi”, presidenti i La Ligës ‘sulmon’ përsëri Barcelonën

Presidenti i La Ligas, Javier Tebas ka vazhduar ofensivën kundër Barcelonës, duke i kërkuar homologut të tij, Joan Laporta, që…

Barcelona vuan ndaj Valencias, por merr një fitore me shumë vlera

Barcelona është rikthyer te fitoret në La Liga, pasi ka mposhtur Valencian me rezultat minimal 1-0. Përkundër mungesave të mëdha…

Manchester United barazon rezultatin ndaj Barcelonës

Skuadra e Manchester United e ka nisur fuqishëm pjesën e dytë. Manchester United ka shënuar golin e barazimit ndaj Barcelonës,…

Xavi: Më zemëron ta dëgjoj himnin e Ligës së Kampionëve nga shtëpia

Barcelona do të përballet me Manchester United në play-offin e Ligës së Evropës të enjten në mbrëmje. Xai mund ta…