Çfarë po ndodh mes Bashkimit dhe Alvisës?

Pas daljen nga emisioni “Për’puthen”, Alvisa dhe Bashkimi kanë qenë të ftuar në emisione të ndryshme ku kanë folur për…

Bashkimi e Alvisa puthen, zyrtarisht dalin çift nga Për’puthen

Alvisa dhe Bashkimi janë larguar çift nga Për’puthen dhe zgjodhën pikërisht mbrëmjen prime për të vendosur. Edhe ata që i…

Fitore dramatike e Prizrenit 16 ndaj Bashkimit

Prizreni 16 ka fituar në derbin lokal ndaj Bashkimit me rezultat 90:92 (21:32, 21:17, 25:23, 23:20), në kuadër të javës…

Alvisa deklarohet për Bashkimin, ja surpriza e veçantë që ajo bëri

Gjatë kohës së programit u krijuan shumë miqësi, u zhvilluan shumë debate, u demaskuan shumë personazhe, flirtuan me njëri-tjetrin e…

Bashkimi i drejtohet Alvisës: Më kishte marrë malli për ty

Konkurrentja e emisionit “Për’Puthen”, Alvisa është rikthyer në emision për të sqaruar pikëpyetjet rreth ngjarjes që ndodhi dy javë më…

Prishtina dhe Bashkimi përballen të mërkurën

Të mërkurën (nesër) zhvillohen dy ndeshje në Superligën e Kosovës në basketboll, në kuadër të xhiros së dhjetë. Trepça, e…

Pas sherrit të madh me Hysenin, Alvisa ka një kërkesë publike për Bashkimin

Në puntatën e Për’puthen Prime ndodhën një sërë ngjarjesh të njëpasnjëshme me në qendër Hysenin dhe Alvisën. Hyseni tregoi se…

Fiton në “Sezai Surroi”, kampioni për herë të parë lider

Golden Eagle Ylli ka shënuar fitore ndaj Bashkimit në udhëtim me rezultat 71:76 (22:16, 10:22, 15:14, 24:24), në kuadër të…

Sot fillon xhiroja e 9-të në Superligë – dy super takime në program

Sot do të hapet xhiroja e 9-të në Superligën e Basketbollit të Kosovës në konkurrencën e meshkujve me dy super…

31 vjet nga bashkimi i Gjermanisë

Gjermania sot shënon 31 vjetorin e bashkimit. Më 3 tetor të vitit 1990, Gjermania zyrtarisht u bashkua, me synimin që…