Pacolli takohet me presidentin e një “shteti të madh afrikan”, që thoshte se është i gatshëm ta njohë Kosovën

Kreu i AKR-së, Behgjet Pacolli, është takuar me presidentin e “një shteti të madh afrikan” në Paris. Kështu ka njoftuar…

Pacolli: Ka filluar puna në Kazakistan, asnjë punëtor s’ka kërkuar të kthehet

Kreu i AKR-së dhe pronari i “Mabetex”, Behgjet Pacolli, ka shkruar përsëri për situatën në Kazakistan dhe për situatën me…

Pacolli i vendosur: S’do të ndalem duke lobuar për njohje, Kosova të jetë pjesë e Ballkanit të Hapur

Ish-ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, njëherit kreu aktual i AKR-së, Behgjet Pacolli në një intervistë, ka thënë se…

Pacolli thotë se më 2007 e ka pasur zgjidhjen për energjinë

Kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli, thotë se e ka pasur zgjidhjen për energjinë elektrike më 2007, për të cilën thotë…

Pacolli për Veselinoviç: E kam parë në Budva me deputetë të Kuvendit të Kosovës

Serbi nga Kosova, Zvonko Veselinoviç bashkë me të vëllain e 10 persona të tjerë kanë hyrë në listën e zezë…

Një qytetar i kërkoi Pacollit të investojë në Kosovë, kështu i reagon ky i fundit

Kreu i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli, i është kthyer një ndjekësi, i cili i bëri thirrje që të…

Pacolli dhuron banesat e ndërtuara për familjet e prekura nga tërmeti në Thumanë

Kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli ka dorëzuar sot banesat e ndërtuara për familjet e prekura nga tërmeti…

Pacolli fton anëtarët e AKR-së në Gjilan ta mbështesin Hazirin e LDK-së

Kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli, i ka ftuar të gjithë anëtarët dhe mbështetësit e këtij subjekti në…

Pacolli: Mos rrini duarkryq, dilni votoni

Kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli votoi në shkollën fillore “Shkëndija”, në Hajvali prej ku bëri thirrje që…

Pacolli: Kam frikë se asociacioni do të firmoset siç ka kërkuar Serbia

Lideri i Aleancës ‘Kosova e Re’, Behgjet Pacolli ka thënë se qeverisë Kurti i mungon transparenca, pasi sipas tij situata…