“Dorëzohet” Serbia: Flamuri i Kosovës shfaqet në Beograd fal sportistit Gembi Juniku

Sportisti nga Kosova, Gembi Juniku ka garuar në mes të Beogradit në ‘Brazilian Jiu Jitsu’, derisa si rrallë herë më…

Petkoviç: Kosova refuzoi të diskutojë për Asociacionin në Bruksel

Drejtori i të ashtuquajturës Zyrës për Kosovë në qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviç pas takimit dypalësh me emisarin e BE-së…

Grafiti “Lulja e Srebrenicës” në disa lokacione në Beograd

Natën në mes të 12 dhe 13 nëntorit, autor të panjohur kanë vizatuar në disa lokacione në Beograd “Lulen e…

Presidenca e Kosovës reagon për muralin e Mlladiqit në Beograd

Presidenca e Kosovës ka reaguar për muralin në përkrahje të kriminelit Ratko Mlladiq në qendër të Beogradit. Shefi i kabinetit…

Termkolli për takimin e Ramës në Beograd: Serbia i ka mposht shqiptarët vetëm përmes shqiptarëve

Ish-deputetja e LDK-së, Melihate Termkolli, ka folur lidhur me takimin që pati kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, në Beograd, në…

Sot mbahet takimi i radhës i “Open Balkan” në Beograd, bashkohet edhe Mali i Zi

Në Beograd, këtë të enjte do të zhvillohet takimi i radhës mes tre vendeve pjesmarrëse, që kanë firmosur për iniciativën…

Rama mbërrin në Beograd, të enjten takimi i radhës për nismën Ballkani i Hapur

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka mbërritur të mërkurën në Beograd, ku do të zhvillohet takimi i radhës mes tri…

Të rinjtë serb heqin flamurin kombëtar nga ambasada e Shqipërisë në Beograd

Një ngjarje aspak e zakontë është regjistruar në Serbi. Një grup të rinjsh, në Beograd, kanë vendosur që të heqin…

Kosova paralajmëron ndalimin e aktiviteteve sportive serbe

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit i Kosovës, Hajrullah Çeku, tha se, gjatë kësaj jave, Kosova do të vendosë për…

Ekipit i boksit sërish nuk lejohet të hyjë në Serbi

As për herën e dytë, ekipi i boksit të Kosovës, nuk është lejuar të hyjë në Serbi, për të marrë…