Stuhi në Britani, pemët zënë poshtë tre persona

Pjesa veriore e Britanisë dhe Skocia janë përfshirë nga një stuhi e fortë e cilat u ka marrë jetën 3…

Në Britani nuk lejohet hyrja pa një test PCR

Kryeministri britanik Boris Johnson ka njoftuar se të gjithë udhëtarët që hyjnë në Britani duhet të bëjnë një test PCR…

Në Britani do të nis vaksinimi nga 12 deri në 15 vjeç

Planeve për vaksinimin e miliona fëmijëve të shkollës pritet t’u hapet dritat jeshile javën e ardhshme, pavarësisht se këshilltarët e…

Raporti amerikan për Kosovën: FSK të transformohet në ushtri operacionale deri më 2027

Qendra amerikane për studime rajonale “Wilson Center”  ka publikuar sot një raport lidhur me konsolidimin e sovranitetit të Kosovës dhe…

Ylli Abazi, togeri i FSK-së nderohet me medalje mbretërore në Britani

Togeri i dytë i FSK-së, Ylli Abazi, është nderuar me medalje mbretërore në Britani. Kjo është bërë e ditur përmes…

Rrufeja i vë flakën një shtëpisë në Britani

Pas motit me temperatura të nxehta, stuhitë kanë goditur disa zona në Mbretërinë e Bashkuar. Rrufe të shumta janë shkarkuar…

Britani merr masa: Edhe nëse jeni vaksinuar, duhet të karantinohen nëse arrini nga Franca

Udhëtarët vaksinuar plotësisht që kthehen në Angli dhe Uells nga Franca do të duhet të karantinohen. Nga 19 korriku, të…

Dështon marrëveshja Izrael – Britani, një milion doza mund të shkojnë dëm

Mbi një milion doza të vaksinës së Pfizer-it, që po mbahen në Izrael e që do të bëhen të papërdorshme…

‘Dorën në bel dhe puthje pasionante me ndihmësen e tij’ – kërkohet dorëheqja e sekretarit britanik të Shëndetësisë, për shkeljen e masave kufizuese

Matt Hancock po përballet me thirrje për dorëheqje nga pozita e sekretarit të Shëndetësisë pasi shkeli udhëzimin për distancën sociale,…

Shtetasit e BE-së kanë 28 ditë afat për të aplikuar për qëndrim në Britani

Zyrtarët britanikë për zbatim të ligjit për imigrim, do të nisin të lëshojnë paralajmërime 28-ditore për qytetarët e Bashkimit Evropian,…