VIDEO/ Ish i burgosuri i cili qelinë e ndau bashkë me Albin Kurtin

Gani Çekun së bashku me djalin e tij, Selimin, së pari forcat serbe i kishin arrestuar në malet e fshatit…

Ministrja Haxhiu vizitoi Qendrën Korrektuese për Femra në Lipjan

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, së bashku me zëvendësministrin, Blerim Sallahu dhe zv. drejtorin e Përgjithshëm të Shërbimit Korrektues të…

Lirohet nga burgu ish-deputeti Etem Arifi

Ish-deputeti Etem Arifi është liruar dje nga burgu. Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i Shërbimit Korrektues të Kosovës, Florent Gashi.…

Merkel i bën thirrje Putinit që ta lirojë Navalnyn

Në përvjetorin e parë të helmimit të opozitarit rus, Aleksei Navalny, kancelarja gjermane, Angela Merkel i ka bërë thirrje presidentit…

Festë pa liri, Kurban Bajrami në burgun e grave në Lipjan

Për 44 gra që po mbahen në qendrën korrektuese në Lipjan, mëngjesi i ditës së sotme ishte pak më ndryshe…

Navalny i kërkon gjykatës ndërprerjen e kontrolleve të vazhdueshme në burg

Udhëheqësi i burgosur i opozitës ruse Alexey Navalny i kërkoi një gjykate të hënën që të vendoste për ndërprerjen e…

Ishte përfshirë në vrasjen e Giovanni Falcones, lirohet pas 25 vjetësh bosi i mafias siciliane

Bosi i mafias siciliane, Giovanni Brusca, krimet e tmerrshme të të cilit përfshijnë tretjen e trupit të një fëmije në…

Haradinaj pretendon se Kurti është i vetmi i burgosur që u fal nga presidenti i Serbisë

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka thënë se kryeministri i vendit Albin Kurti është i burgosuri i vetëm i Serbisë…

Osmani: Masakra në burgun e Dubravës dëshmi e krimeve nga regjimi gjenocidal serb

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se masakra në Burgun e Dubravës është njëra ndër dëshmitë rrëqethëse të krimeve…

Asnjë i burgosur i infektuar me COVID-19 në Kosovë

Zyrtarët e burgjeve kanë treguar procedurat se si pranohen të burgosurit në qendrat e paraburgimit dhe menaxhimin e pandemisë. Si…