SHKK bastis dhomat e qendrave korrektuese dhe të paraburgimit

Shërbimi Korrektues i Kosovës (SHKK), njoftoi të premten se në prag të festave të fundvitit, gjatë kësaj jave ka realizuar…

Kush janë shqiptarët e arratisur nga qelia në Greqi, zbulohet skema që përdorën

Katër shqiptarë dhe një pakistanez kanë mundur të arratisen nga një qeli në Greqi. Raportohet se ata kanë qenë duke…

Ferizaj: E paraburgosura ua vë zjarrin dyshekëve dhe mbulojave në qeli

Një grua që po mbahej në paraburgim në Ferizaj, ua ka vënë zjarrin dyshekëve dhe mbulojave që ishin në qeli.…

Rusi: Përdhunuesit e fëmijëve do të dërgohen në burgjet në Arktik

Rusia ka vendosur që të ashpërsojë ligjet kundër pedofilëve. Personat që kanë abuzuar seksualisht me fëmijë do të kryejnë dënimin…

Vizita 48 orëshe nga familjarët, punë, studime e sport – disa fakte për burgun modern të Sigurisë së Lartë në Danimarkë

Njëri nga burgjet më moderne të Danimarkës, i cili gjithsej ka kapacitet për 235 të burgosur është burgu i mbyllur…

VIDEO/ Ish i burgosuri i cili qelinë e ndau bashkë me Albin Kurtin

Gani Çekun së bashku me djalin e tij, Selimin, së pari forcat serbe i kishin arrestuar në malet e fshatit…

Ministrja Haxhiu vizitoi Qendrën Korrektuese për Femra në Lipjan

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, së bashku me zëvendësministrin, Blerim Sallahu dhe zv. drejtorin e Përgjithshëm të Shërbimit Korrektues të…

Lirohet nga burgu ish-deputeti Etem Arifi

Ish-deputeti Etem Arifi është liruar dje nga burgu. Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i Shërbimit Korrektues të Kosovës, Florent Gashi.…

Merkel i bën thirrje Putinit që ta lirojë Navalnyn

Në përvjetorin e parë të helmimit të opozitarit rus, Aleksei Navalny, kancelarja gjermane, Angela Merkel i ka bërë thirrje presidentit…

Festë pa liri, Kurban Bajrami në burgun e grave në Lipjan

Për 44 gra që po mbahen në qendrën korrektuese në Lipjan, mëngjesi i ditës së sotme ishte pak më ndryshe…