Vdes një i burgosur në Qendrën e Paraburgimit në Prishtinë

Shërbimi Korrektues i Kosovës (SHKK) njoftoi se në Qendrën e Paraburgimit në Prishtinë ka vdekur të hënën i burgosuri V.M.…

Vdes palestinezi Khader Adnan, qëndroi 86 ditë në grevë të urisë në një burg izraelit

Një figurë e lartë e grupit militant islamik palestinez, Jihad, Khader Adnan, ka vdekur në një burg izraelit pas 86…

A do të shkojë në burg dhe a mund të kandidojë më për President? Ja çfarë pritet të ndodhë me Trump

Ish-Presidenti amerikan Donald Trump është arrestuar dhe pritet që të akuzohet në lidhje me pagesën që i ka bërë pornostares…

Danezët vizitojnë burgun në Gjilan, qelitë e së cilit pritet t’i marrin me qira

Zëvendësministri i Drejtësisë, Blerim Sallahu, bashkë me një delegacion danez, të kryesuar nga Anne-Mette Lyhnr Jensen, kanë vizituar burgun e…

Rrahje me grushte sërish në burgun e Dubravës, dy të burgosur përleshen me njëri-tjetrin

Përleshjet mes të burgosurve në qendrat korrektuese në vendin tonë nuk janë edhe aq të rralla. Raste të tilla e…

SHKK bastis dhomat e qendrave korrektuese dhe të paraburgimit

Shërbimi Korrektues i Kosovës (SHKK), njoftoi të premten se në prag të festave të fundvitit, gjatë kësaj jave ka realizuar…

Kush janë shqiptarët e arratisur nga qelia në Greqi, zbulohet skema që përdorën

Katër shqiptarë dhe një pakistanez kanë mundur të arratisen nga një qeli në Greqi. Raportohet se ata kanë qenë duke…

Ferizaj: E paraburgosura ua vë zjarrin dyshekëve dhe mbulojave në qeli

Një grua që po mbahej në paraburgim në Ferizaj, ua ka vënë zjarrin dyshekëve dhe mbulojave që ishin në qeli.…

Rusi: Përdhunuesit e fëmijëve do të dërgohen në burgjet në Arktik

Rusia ka vendosur që të ashpërsojë ligjet kundër pedofilëve. Personat që kanë abuzuar seksualisht me fëmijë do të kryejnë dënimin…

Vizita 48 orëshe nga familjarët, punë, studime e sport – disa fakte për burgun modern të Sigurisë së Lartë në Danimarkë

Njëri nga burgjet më moderne të Danimarkës, i cili gjithsej ka kapacitet për 235 të burgosur është burgu i mbyllur…