Katër të vdekur dhe 153 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë raportuar edhe 4 viktima nga virusi COVID-19, raporton Gazeta “Enigma”. Gjatë kësaj…

Gjermania synon lehtësimimin e masave pas rënies së rasteve

Disa rajone të Gjermanisë po synojnë që t’i lehtësojnë masat kufizuese në kohën kur numri i rasteve të reja po…

Komisionari i BE-së dhe Kurti: Objektivi ynë është që të vaksinohen 60% e popullatës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në një konferencë të përbashkët me Komisionarin e Bashkimit Evropian për Zgjerim dhe Fqinjësi, Oliver…

Në nivel vendin vaksinën e kanë marrë rreth 21 mijë persona

Koordinatori i Qendrës së vaksinimit në sallën “1 Tetori”, Niman Bardhi, në një konferencë për medie ka bërë të ditur…

Haxhiu thotë se i ka ofruar Qeverisë së Kurtit mundësi për sigurim të vaksinës anti-COVID

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Bekim Haxhiu, ka thënë se i kanë ofruar një mundësi Qeverisë së Kosovës për…