Emërllahu i FC Ballkanit dhe Firmino i Llapit dënohen me nga Komisioni Disiplinor pas kacafytjes në finale e Superkupës

Fundi i ndeshjes në finalen e Superkupës së Kosovës ndërmjet Ballkanit dhe Llapit nuk përfundoi mirë pasi lojtarët e të…

Shkencëtari kinez tregon a mund të rikthehet Covid-19, 80% e popullatës e infektuar

Kina prej disa muajsh është përfshirë nga një valë e re infektimesh nga koronavirusi, por një lajm i mirë vjen…

17 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 17 raste të reja me COVID-19.…

Vetëm një person i infektuar me COVID-19 në 24 orët e fundit në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se vetëm një person është infektuar me Covid-19 në 24 orët e fundit në Kosovë…

Mbi 30 raste aktive me COVID – 19

Nga përditësimet e fundit të Ministrisë së Shëndetësisë, 37 raste janë aktive me koronavirus. 6 raste të reja me virusin…

Vetëm një rast pozitiv me COVID-19 në 24 orët e fundit në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë e Kosovës në raportin 24-orësh ka njoftuar se asnjë person i infektuar me COVID-19 nuk ka ndërruar…

60 raste aktive me COVID – 19

Aktualisht në Kosovë janë gjithsej 60 raste aktive me Covid-19. Gjatë kësaj periudhe janë konfirmuar edhe 15 raste të reja…

67 raste pozitive me COVID-19 në Kosovë

67 raste të reja me COVID-19 janë regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë. Ministria e Shëndetësisë njofton se…

Një i vdekur dhe 28 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar raportin 24 orësh duke regjistruar një vdekje dhe 28 raste të reja me COVID-19, shkruan…

207 pacientë me COVID-19 po marrin trajtim në ShSKUK

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës, ka bërë të ditur se 207 pacientë janë duke marrë trajtim, shkruan Gazeta…