Komisionit hetimor i mungojnë gati tetë orë biseda telefonike të ish-Presidentit Trump më 6 janar

Komisioni hetimor në SHBA për sulmin ndaj Kapitolit më 6 janar ka identifikuar një boshllëk prej pothuajse tetë orësh në…

Trump: Putini nuk do të ndalet, kjo mund të çojë në luftën e tretë botërore

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Donald Trump, tha se gjendja në Ukrainë do të përkeqësohet. Trump tha se…

Trump optimist: Në vitin 2024 kthehem në Presidencë, do ta marrim Senatin dhe Dhomën

Mijëra mbështetës të ish-presidentit Trump u mblodhën në Arizona lidhur me zgjedhjet në SHBA që pritet të mbahen në nëntor.…

Djali i ish-presidentit Trump fejohet me gazetaren e njohur, publikohen fotot

Donald Trump Jr. and Kimnerly Guilfoyle janë të fejuar, raportonte sot rrjeti britanik DailyMail.com, duke shtuar se i biri i…

Ndërtimi i murit me Meksikën, Teksasi nis përfundimin e “veprës” së Trump

Shteti i Teksasit ka rinisur punën për ndërtimin e murit në kufi me Meksikën për të ndaluar fluksin e fundit…

Grenell për Marrëveshjen e Washingtonit: Blinken nuk do të arrijë rezultate në Ballkanin Perëndimor dhe çështjen Kosovë-Serbi

Ish-i dërguari i posaçëm i ish-presidentit amerikan, Donald Trump, për bisedimet e paqes ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, Richard Grenell ka…

Ky është reagimi i Trumpit pas vdekjes së senatorit Dole

Ish-presidenti i ShBA-së nga radhët e republikanëve, Donald Trump, ka shprehur keqardhjen për vdekjen e senatorit Bob Dole, njëherësh ish-kandidat…

Forbes shkruan për vizitën e Grenellit në Merdare: Trump ‘Diplomaci në hije’

Revista amerikane “Forbes” ka analizuar ardhjen në Kosovë të ish-të dërguarit të presidentit amerikan, Donald Trump për dialogun ndërmjet Kosovës…

Trump me deklaratë për dialogun Kosovë – Serbi

Ish-presidenti amerikan, Donald Trump, ka thënë se Marrëveshja e Washingtonit, e arritur në mes të Kosovës dhe Serbisë, në kohën…

Për herë të parë në 25 vjet, Trump s’është më në listën e njerëzve më të pasur në botë

Forbes ka publikuar sot listën vjetore të të pasurve dhe Donald Trump është në mesin e 51 personave që u…