Gërvalla i reagon Lajçakut: Faktet mbeten fakte, vendimi për reciprocitet zbatohet atëherë kur largohen barrikadat

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla i ka reaguar përfaqësuesit special të BE-së për dialogun, Miroslav Lajçak…

Ministrja Gërvalla takohet me Sekretarin e Shtetit amerikan, Anthony Blinken

Ministrja e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla, ka takuar sot Sekretarin e Shtetit amerikan, Anthony Blinken. Përmes llogarisë së saj…

Gërvalla e uron Irlandën për kryesimin e Presidencës së Këshillit të Evropës

Kryediplomatja e Kosovës, Donika Gërvalla e ka uruar Irlandën për kryesimin e Presidencës së Këshillit të Evropës. Gërvalla thotë se…

Gërvalla: Kam biseduar me Berishajn, s’ka indikacione të ketë diçka të vërtetë nga ajo që u fol

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, ka bërë të ditur se ka pranuar një deklaratë disafaqëshe me…

Vuçiq e konfirmon: Gërvalla sapo dërgoi aplikimin e Kosovës në KE, do të tregojmë se mund të luftojmë

Qeveria e Kosovës ka miratuar në parim Nismën për anëtarësimin e Republikës së Kosovës në organizatën ndërkombëtare “Këshilli i Evropës…

Gërvalla e përfundon vizitën në Izrael me disa takime, MPJ jep detaje

Ministrja e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla e ka përfunduar vizitën e saj të parë në Izrael me disa takime…

Gërvalla për ambasadorin Berishaj: Vendimin për të qëndruar krah tij e morëm pasi konsultuam shtete të ndryshme

Kryediplomatja kosovare, Donika Gërvalla, ka folur edhe një herë për ambasadorin e Kosovës në Kroaci, Martin Berishaj, dhe raportimet dhe…

Çfarë thonë mediat në Izrael për vizitën e Ministres Gërvalla

Jerusalem Post, një nga mediat më të njohura në Izrael, ka shkruar për vizitën e Ministres së Punëve të Jashtme…

Gërvalla viziton Qendrën Përkujtimore Botërore të Holokaustit në Jeruzalem

Në vazhdim të vizitës në Izrael, zëvendëskryeministrja dhe ministrja e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla, vizitoi sot qendrën përkujtimore Yad…

Gërvalla: Brenda një kohe të shkurtër do të bisedoj edhe personalisht me ambasadorin Berishaj

Ministrja e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla, ka thënë se për momentin nuk ka arsye të besojë se pretendimet mbi…