Britani e Madhe: 24 vjeçari shqiptar kapet me drogë në vlerë prej 1.5 milion eurosh

Një 24 vjeçar shqiptar ishte arrestuar në Britani të Madhe më 7 maj. Ai ishte kapur me një sasi të…

Prokuroria kërkon paraburgimin e gjashtë të arrestuarve që iu gjetën 32 kg marihuanë në Suharekë

Prokuroria Themelore në Prizren ka kërkuar sot caktimin e masës së paraburgimit për gjashtë personat e arrestuar të mërkurën gjatë…

Kapen nëndetëset e ngarkuara me kokainë, kartelet e drogës mbeten pa 249 milionë dollarë

Marina Kolumbiane kapi tre nëndetëse dhe një varkë me motor dhe sekuestroi 7.41 ton kokainë në ujërat kombëtare dhe ndërkombëtare.…

Mjeku tregon drogat që përdoren më shumë në Kosovë, flet edhe për moshën e përdoruesve

Terapisti, Safet Blakaj në Qendrën e Trajtimit të Varësive në Kosovë në një intervistë të fundit ka treguar moshat mesatare…

30 ditë paraburgim për shtatë të dyshuarit për 400 kg drogë në Lipjan

Gjykata Themelore në Prishtinë ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Speciale për caktimin e masës së paraburgimit ndaj Izet Sheqirit, Kadri…

Berisha: Klienti im u përgjua për 24 orë dhe dihet se nuk bëri ndonjë aktivitet të kundërligjshëm

Besnik Berisha, avokati i Izet Sheqirit, bashkëpronar i kompanisë MC FOOD me seli në Kavajë dhe në Kosovë, i cili…

Këta janë të arrestuarit në aksionin e sotëm ku u kapën 400 kg. kokainë

Gjatë ditës së sotme, në aksionin e përbashkët mes Kosovës, Shqipërisë dhe Italisë, në Lipjan është konfiskuar një sasi rreth…

“Klienti im është viktimë e një kurthi” – Flet avokati i njërit nga të dyshuarve për trafikim e 400 kg kokainë

Dy personave të dyshuar për “trafikim me substanca narkotike” janë arrestuar në Lipjan ku Njësia Kundër Narkotikëve gjeti dhe sekuestroi…

Prokuroria e Policia në konferencë të përbashkët për rastin e sekuestrimit të 400 kg kokainë

Prokurori I Shtetit dhe Policia e Kosovës do të mbajnë konferencë të përbashkët për media lidhur me aksionin e sotëm…

Prangoset një nga trafikuesit më të mëdhenj të armëve në botë

Një nga trafikuesit më të mëdhenj të armëve në botë është kapur përsëri në Brazil, njoftoi policia e këtij shteti,…