Eriksen falënderon ata që i shpëtuan jetën: Falë jush unë jam ende këtu

Në ndeshjen hapëse për Danimarkën në Euro 2020 kundër Finlandës, ylli kryesor i ekipit, Christian Eriksen pësoi një arrest kardiak…

Kosova ngjitet 5 vende pas renditjes së fundit të FIFA-së

Kosova ka pësuar ngritje për pesë pozita në rënditjen e FIFA-së. Pas përfundimit të Kampionatit Evropian “Euro 2020” dhe Copa…

5000 tifozë pa bileta ishin prezent në “Wembley” për finalen Angli-Italia

Më shumë se 5,000 tifozë pa bileta ishin futur në finalen e fundjavës së kaluar Angli-Itali në Euro 2020, sipas…

Sakas i shtohen 1.4 milionë ndjekës në Instagram pas humbjes së penalltisë ndaj Italisë

Bukayo Saka u bë protagonist i lajmeve angleze pas humbjes së penalltisë ndaj Italisë. Saka ishte gjuajtësi i fundit i…

E zbuluar: Ja pse trajneri i Anglisë Southgate vendosi Saka të gjuajë penalltinë vendimtare kundër Italisë në finalen e Euro 2020

Ndërsa shija e humbjes së Anglisë në Euro 2020 vazhdon, shumë kanë pyetur pse menaxheri Gareth Southgate i bëri thirrje…

Xherdan Shaqiri fotografohet me legjendën Tuncay Sanli, shtohen zërat për transferim te Fenerbahce

Ylli shqiptar i Liverpoolit, Xherdan Shaqiri mund të transferohet këtë verë të klubi madh turk, Fenerbahce.   Shaqiri ishte pjesë…

Mourinho kritikon Luke Shaw pas humbjes së Anglisë në finale ndaj Italisë

Jose Mourinho e ka etiketuar Luke Shaw në mesin e lojtarëve që duhet të kishin dalë përpara për të gjuajtur…

Nuk ka paradë për skuadrën e Italisë pas finales së Euro 2020

Presidenti i Italisë, Sergio Mattarella do të mirëpresë Azzurrët në Pallatin Quirinale sot (e hëne), por nuk do të ketë…

Italia kampion i EURO 2020

Për herë ta parë pas plotë 53 vitesh, nga viti i largët 1968, Italia fiton një europian në futboll. Festa…

Italia Kampione EURO 2020, pas ekzekutimit te pelnalltive

Ashtu sic ishte parapa të jetë e vështirë deri në masimum, ashtu doli të jetë e paparashikueshme sfida kryesore e…