Limaj takohet me kryetarët e degëve: Nisma do të rikthehet fuqishëm në parlament

Kryetari i NISMA Socialdemokrate, Fatmir Limaj ka zhvilluar një takim me kryetarët e degëve të partisë në nivel vendi. Ai…

Limaj: Qytetarët sot të zgjedhin të preferuarit e tyre

Kryetari i Nisma Socialdemokrate, Fatmir Limaj ka thënë se dita e sotme është një rast i mirë për çdo qytetar…

Hapja e arkivave të UÇK-së, Limaj: Besnik Bislimi s’e di se çka ka bërë

Ish-zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka kërkuar nga qeveria aktuale siç tha ‘të respektojë të kaluarën e këtij populli”. Ai…

Limaj me kritika: Opozitë anemike dhe pozitë arrogante

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, thotë se partia që ai udhëheq po i mungon Kuvendit të Kosovës. Kritikon partitë…

​Limaj thotë se Kosova është shembull i demokracisë në rajon

Kryetari i Nisma-s Socialdemokrate, Fatmir Limaj ka thënë se Kosova është shembull i demokracisë në rajon. Pasi votoi në qendrën…

Limaj: Qeveria ka pranuar që në veri të ushtroj sovranitetin edhe Serbia

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj ka reaguar pas marrëveshjes për targat. Limaj ka thënë se partia të cilën ai…

Fatmir Limaj – Kurtit për veriun: Kurrë mos e fol fjalën e fundit të parën

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka thënë në emisionin Pressing në T7 se Qeveria e Kosovës nuk ka pasur…

“Nuk provohet shteti o djem”, Fatmir Limaj e komenton deklaratën e famshme të tij pas situatës në Veri

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, e ka komentuar deklaratën e famshme të tij të dhënë në ‘Pressing’ në prag…

Limaj: Shtetet mike të bëjnë presion mbi Beogradin që t’i ndalë provokimet

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka reaguar lidhur me situatën e krijuar në veri të vendit. Limaj u ka…

Limaj: S’ka asnjë situatë alarmante që të shtyhen zgjedhjet

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka deklaruar se nuk ka asnjë arsye që zgjedhjet lokale të 17 tetorit të…