Vavalis: Na pret ndeshje e vështirë, do kemi mbështetje të madhe nga tifozët

Skuadra e Dritës nesër ballafaqohet me ekipin e Viktoria Plzen në Prishtinë në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ me fillim nga ora…

Muharrem Jashari shumë i motivuar para ndeshjes me Plzen

Skuadra e Dritës nesër ballafaqohet me ekipin e Viktoria Plzen në Prishtinë në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ me fillim nga ora…

Paraqitje e denjë e Dritës ndaj Viktoria Plzen

Drita ka arritur të marrë një rezultat pozitiv duke barazuar 0-0 ndaj Viktoria Plzen, ndeshje e vlefshme për rrethin e…

ZYRTARE: Drita transferon Astrit Thaqin

FC Drita ka zyrtarizuar transferin e parë për sezonin e ri pas shumë largimeve. Qendërmbrojtësi Astrit Thaqi iu ka bashkuar…

Vdes ish futbollisti i Dritës

FC Drita ka njoftuar se ka vdekur ish-futbollisti i kësaj skuadre futbollistike, Bekim Maliqi. Lajmi u bë i ditur përmes…

Thaqi pas fitores ndaj Prishtinës: Jam i bindur se Drita do të shpallet kampione

Trajneri Arsim Thaqi ka bindjen e plotë se skuadra e tij Drita do të shpallet kampione e Kosovës në futboll.…

ZYRTARE: Drita transferon mbrojtësin kongolez Raddy Ovouka

FC Drita ka njoftuar se ka transferuar mbrojtësin kongolez Raddy Ovouka, shkruan Gazeta Enigma. Raddy Ovouka iu ka bashkuar Dritës…

Inspiruar nga Luiz Ejlli, lojtarët e FC Dritës i lyejnë flokët në të bardha – tifozët i ‘ngacmojnë’ në komente

Klubi futbollistik FC Drita, ka nisur përgatitjet për ndeshjen e radhës në Turqi. Ata zhvilluar dy seanca stërvitore dhe nesër…

U pensionua nga futbolli, Shabani: Malmo ishte interesuar për mua, mosha më prishi punë

Xhevdet Shabani ka zbuluar se skuadra e Malmos ishte interesuar për të pas ndeshjes që ai kishte luajtur ndaj tyre…

Trofetë që i munguan me Dritën, Islami synon t’i fitojë me Gjilanin

Përparim Islami doli i fundit nga fusha me bari sintetik, ku skuadra e futbollit Gjilani kreu stërvitjen e parë për…