Policia në kërkim të autorit të vrasjes në Fier, kontrolle në garazhe, magazina e shtëpi

Policia e Fierit ka kontrolluar të gjithë qytetin, në kërkim të makinës “Mercedes Benz” dhe autorit të dyshuar të vrasjes…

14-vjeçari e kishte marrë makinën pa lejen e prindërve, si ndodhi aksidenti ku humbi jetën 60-vjeçari në Lezhë

Një aksident i rëndë ndodhi pasditen e sotme në Lezhë, ku për pasojë humbi jetën 60-vjeçari Frrok Lika. Viktima i…

Arrestohet një 26-vjeçar në Fier, e përdhunoi një të mitur

Një 26-vjeçar është arrestuar të shtunën në Fier pasi dyshohet se ka kryer marrëdhënie seksuale me dhunë me një 15-vjeçare.…

VIDEO: Përmbyten 20 shtëpi në Fier pranë shtratit të lumit Vjosë

Po vazhdojnë përmbytjet në disa vende në Shqipëri ku lumi Vjosë ka dal nga shtrati. 20 banesa që ndodhen pranë…

Prindërit e Mateos marrin dhuratën e bukur anonime nga Shkodra

Të premten në familjen e Mateos, 8 vjeçarit qe u vra nga Klodian Çalamani ka mbërritur një pikturë e madhe.…

Detaje të reja: Familjarët e Mateos denoncojnë të afërmen në polici

Ndërsa kanë kaluar disa ditë nga vrasja e Mateos 8-vjeçar në fshatin Grecalli të Fierit, të tjera detaje e dyshime…

Vrasja e 8-vjeçarit në Fier, qytetarët marshim në Tiranë, u bashkohet edhe kryetarja e Kuvendit

Dhjetëra qytetarë janë mbledhur sot në mëngjes dhe kanë nisur  një marshim nga Sheshi Nënë Tereza si homazh për vrasjen…

Vrasja e 8-vjeçarit në Fier, ndizen qirinj para Ambasadës së Shqipërisë në Prishtinë

Para Ambasadës së Republikës së Shqipërisë në Prishtinë, studentët e Lëvizjes Studentore Studim Kritikë Veprim ndezën sot qirinj për të…

Nëna e 8-vjeçarit që u mbyt në Fier: Do të marr hakun e djalit

Nëna e 8-vjeçarit të vrarë dy ditë më parë nga 38-vjeçari Klodjan Çalamani, ka theksuar se ajo nuk do të…

Familjarët e 8 vjeçarit të vrarë në Fier thyejnë derën dhe hyjnë me forcë në gjykatë

Familjarët e tetëvjeçarit të vrarë në Fier kanë thyer derën e jashtme të gjykatës së këtij qyteti dhe kanë hyrë…