Pas rritjes së rasteve, Franca merr masa shtesë

Klubet e natës në Francë do të urdhërohen për t’u mbyllur për katër javë nga e premtja për ta luftuar…

Ambasadori i ri i Kosovës në Francë dorëzon letrat kredenciale

Pas shkarkimit të 12 ambasadorëve në vende të ndryshme muaj më parë, tashmë Kosova ka ambasadorin e ri në Francë.…

Franca fiton ndaj Finlandës me dyshen Mbappe-Benzema

Franca ka shënuar fitore ndaj Finlandës në ndeshjen e fundit të fazës së grupeve me rezultat 2-0. Kjo fitore vetëm…

Finlandë – Francë, formacionet zyrtare

Finlanda dhe Franca luajnë nga ora 20:45, në kuadër të kualifikueseve të Kupës së Botës 2022. Kombëtarja e Francës ka…

Franca fiton 8:0 dhe kualifikohet në Botëror, Mbappe shënon gjysmën e golave

Franca ka shënuar fitore të thellë 8:0 ndaj Kazakistanit dhe kështu siguron kualifikimin në Kampionatin Botëror. Pjesa e parë u…

Fitorja e çon në Kupë të Botës kampionin aktual, formacionet e ndeshjes Francë-Kazakistan

Janë publikuar formacionet startuese të ndeshjes Francë – Kazakistan, e vlefshme për kualifikimet e Kupës së Botës që zhvillohet vitin…

Franca i kthen Beninit thesarin që plaçkiti në shekullin e 19-të

Franca i ka kthyer me ceremoni Beninit 26 sende nga thesaret e Mbretërisë së Abomey që u grabitën nga trupat…

Franca shtrëngon masat për gripin e shpendëve

Qeveria franceze ka vënë të gjithë vendin në gatishmëri të lartë për gripin e shpendëve. Këtë e ka bërë të…

A po rrezikohet Kosova nga një vale e re e virusit COVID-19?

Shumë vende të botës duke përfshirë edhe Evropën janë kapluar sërish nga një vale e re e virusit COVID-19, shkruan…

Britania kërcënon Francën me hakmarrje nëse kjo e fundit ia ndalon eksportin në BE

Franca u zemërua nga një vendim i Britanisë dhe Jerseyt muajin e kaluar për të mohuar licencat e peshkimit për…