Tragjedi në Francë, babai vret djalin 7 vjeç dhe e fut trupin e tij në frigorifer

Një djalë 7-vjeçar i quajtur Imran u gjet i vdekur në një apartament në Perpignan të enjten e kaluar. Babai…

Ndalohet shitja e iPhone 12 në Francë, kjo është arsyeja

Ministri i Ekonomisë Digjitale në Francë ka njoftuar se vendi i tij do të ndalojë shitjen e iPhone 12 për…

Francë: Disa persona, përfshirë fëmijë, plagosen në një sulm me thikë

Disa persona raportohet se janë plagosur pas një sulmi me thikë në Annecy të Francës, raporton BBC News, transmeton Gazeta…

Në 10 vitet e fundit trefishohet numri i personave në nevojë në Francë

Numri i personave që marrin ndihma ushqimore në Francë është trefishuar në dhjetë vitet e fundit, tregoi një hulumtim. Sipas…

Francë: Nxënësi vret me thikë arsimtaren

Një nxënës i shkollës së mesme ka vrarë me thikë arsimtaren në një shkollë në qytetin francez Saint-Jean-de-Luz. Prokurori lokal,…

PDK themelon nëndegën e saj në Francë

Sot, në një kuvend të madh zgjedhor, në Lyon të Francës është themeluar Nëndega e Partisë Demokratike të Kosovës. Delegatët…

Policia franceze qëllon një burrë që bërtiste “Allahu Akbar” me thikë në dorë

Një person i armatosur me thikë është qëlluar nga policia e transportit në Paris. Ai bërtiste “Allahu Akbar” dhe “Franca…

Vazhdon “Revolucioni” në Francë, protesta të reja kundër pasaportës së vaksinimit

Në Francë nuk ndalen protestat kundër përdorimit të detyrueshëm të pasaportës së vaksinimit. Është e katra javë rresht që protestuesit…

Kundër vaksinimit të detyrueshëm, nuk ndalen protestat në Francë

Prej ditësh vijojnë protestat në disa qytete të Francës kundër masave të reja anti-Covid, të propozuara së fundmi nga qeveria.…

Vjosa Osmani po e mëson frëngjishten në Presidencë, i drejtohet Macronit dhe Francës në gjuhën e tyre

Sot, me rastin e Ditës së Bastillës, presidentja Vjosa Osmani, e ka uruar popullin francez në gjuhën e tyre amtare.…