Dhjetë të vdekur, përfshirë pesë fëmijë në një zjarr në Lyon të Francës

Dhjetë persona, duke përfshirë pesë fëmijë, kanë humbur jetën në një zjarr në një pallat në Lyon të Francës, thotë…

Ngjarja e çiftit kosovar, prokuroria në Francë thotë se burri vrau gruan pastaj vetën

Tri ditë më parë policia franceze bëri të ditur se një çift kosovar janë gjetur të vdekur në banesën e…

Macron tregon arsyen pse nuk do të përdorë fjalën ‘gjenocid’

Liderët botërorë kanë zgjedhur qasje të ndryshme se sa ashpër do ta dënojnë pushtimin e Ukrainës nga Rusia. Në fillim…

Në ndeshjen Francë – Finlandë, lëshohet gabimisht himni i Shqipërisë

Një ngjarje shumë interesante ka ndodhur në ndeshjen e femrave mes Francës dhe Finlandës. Derisa futbollistet finlandeze ishin gati të…

Franca paralajmëron se Rusia është gati për pushtim të Ukrainës

Ministri i Jashtëm francez, Jean-Yves Le Drian, ka paralajmëruar të hënën se “të gjitha elementet” janë në vend që Rusia…

Kampionia e Australian Open, babai i së cilës ka lindur në Kosovë: Jam serbe në zemër

Kristina Mladenoviq të premten u bë kampione e Australian Open në garën e dyfishtë mikse. Tenistja franceze me origjinë serbe…

Hapi i madh i Zhegrovës, transferohet te kampioni i Francës

Edon Zhegrova ka bërë hapin më të madh në karrierë deri tash. Ylli kosovar ka arritur marrëveshje me kampionin në…

Detaje të reja nga jeta e 41 vjeçarit që u vetëvra në Francë: Kishte jetë të vështirë, iu kishin vrarë 15 familjarë në luftë

Vetëvrasja e 41-vjeçarit me origjinë nga Kosova në bodrumin e një gjykate në Bordo të Francës e ka shokuar jo…

Kosovari vetëvaret në një gjykatë në Francë, refuzoi të kthehej në Kosovë

Një kosovar, 41 vjeç, i dha fund jetës së tij të mërkurën, duke u vetëvarur në bodrumin e gjykatës në…

Anulohet përdorimi i fishekzjarrëve në natën e Vitit të Ri

Fraca ka anuluar disa ngjarje festive e edhe festimet me fishekzjarrë në natën e Vitit të Ri, për shkak të…