Pjesëtarët e FSK-së pjesë e ushtrimit “LAUFER 21” në Kroaci

Një kontingjent i Forcës së Sigurisë së Kosovës nga data 16-29 Maj 2021 do të marrë pjesë në Ushtrimin shumëkombësh…

Ministri Mehaj u shpreh urime për festën e Bajramit atyre që festojnë larg familjeve

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj ka uruar festën e Fitër Bajramit për të gjithë, e në veçanti për ata që…

Mehaj takohet me ambasadoren e Finlandës, flasin për fuqizimin e bashkëpunimit mes dy shteteve

Në vazhdën e takimeve pritëse të ambasadorëve, ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, sot ka pritur në takim, ambasadoren e Finlandës…

Mbyllet llogaria e FSK-së, Çitaku i reagon Twitterit: Pse papritmas ky vendim?

Ish-ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Vlora Çitaku përmes një shkrimi në “Twitter” se llogaria e Forcës…

Osmani: Krenare me ushtarët tanë në Kuvajt

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani-Sadriu, është ndjerë krenare me angazhimin e ushtarëve të Forcës së Sigurisë së Kosovës në misionin…

Nënshkruhet kontrata në mes komunës së Mitrovicës dhe FSK-së për shfrytëzimin e pronës së Cërnushës

Pas miratimit të propozim-vendimit nga Kuvendi i Komunës së Mitrovicës Jugore, sot në ambientet e kuvendit komunal, ministri i Mbrojtjes,…