FSK-ja përfundon me sukses një trajnim të udhëhequr nga instruktorët e kontingjentit turk

Ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci, ka njoftuar se pjesëtarët e FSK-së në Regjimentin e Tretë të Këmbësorit kanë përfunduar me…

Ministria e Mbrojtjes hap tender 1.8 milion euro për furnizim me çizme verore e dimërore për ushtarët

Ministria e Mbrojtjes ka dhënë kontratë në vlerë prej 1 milion e 887 mijë euro për furnizim me çizme ushtarake…

Nënoficerët e FSK-së diplomojnë në Shqipëri

Në kuadër të bashkëpunimit me Forcat e Armatosura të Republikës së Shqipërisë (FARSH),në Qendrën e Arsimit Profesional të Nënoficerëve(QAPN) pranë…

Diplomon gjenerata e Parë e Kursit të Rreshter Majorëve të FSK-së

Në ambientet e Komandës së Doktrinës dhe Stërvitjes (KDS) u realizua ceremonia e “Kursit të Rreshter Majorëve”, gjenerata e parë…

FSK kryen stërvitje për qitje me kontigjentin turk të KFOR-it, dalin pamjet

Forca e Sigurisë së Kosovës ka njoftuar se ka përfunduar trajnimi “Harr 66”. Ky trajnim është mbajtur në kuadër të…

Dronë, pajisje ushtarake e shtim ushtarësh – Sa avancoi FSK-ja në vitin 2023?

Viti 2023 shënon kohën kur Forca e Sigurisë së Kosovës, arriti që të pajiset me dronë Bajrakta, ndërsa edhe konsiderohet…

Dita e FSK-së, Osmani: Jam e bindur që secili ushtar dhe secila ushtare e mban këtë uniformë me krenari

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, duke folur për “Ditën e Forcës” tha se kjo është një ditë kur me shumë…

FSK ekspozon armatimin dhe pajisjet ushtarake, qytetarë të shumtë vizitojnë kazermat

Me rastin e Ditës së Forcës, Ministria e Mbrojtjes dhe Forca e Sigurisë së Kosovës, ka organizuar sot “Ditën e…

Kosova feston sot Ditën e Ushtrisë, FSK hap dyert për qytetarët

Ministria e Mbrojtjes dhe Forca e Sigurisë së Kosovës, me rastin e “Ditës së Forcës”, sot, duke filluar nga ora…

Lëvizje të trupave dhe makinerisë ushtarake rrugëve të Kosovës, FSK del me njoftim

Forca e Sigurisë së Kosovës (FSK) ka njoftuar se do të realizojnë ushtrimin fushor “Iron Wolf”  në kudër të planit…