Vuçiqi për Grenellin e Palmerin: Nëse s’janë kundër nesh, s’do të thotë se janë lobues të Serbisë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka mohuar se Qeveria e vendit paguan ish të dërguarin e Administratës Trump, Richard Grenell…

Bërnabiq pas raportimeve se Palmer dhe Grenell janë lobistë të Serbisë: Gënjeshtër e turpshme

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiq, ka mohuar sot se zyrtarët amerikanë Matthew Palmer dhe Richard Grenell janë lobistë të Serbisë,…

Gazeta serbe: Lobistët amerikanë, përfshirë Grenellin, janë paguar nga Serbia 1.3 milionë dollarë

Gazeta serbe “Nova.rs” shkruan se për tri vjet lobim në Shtete të Bashkuara të Amerikës, Oda Ekonomike Serbe i ka paguar kompanisë…

“Biden i përkrah marrëveshjet e Trumpit mes Kosovës dhe Serbisë”

Ish-emisari i SHBA-ve, Richard Grenell, ka vazhduar polemikat e tij të ashpra me ata që e kritikuan për vizitën dhe…

Serwer: Grenell mund të lëvizë kah të dojë

Njëri nga gjeneralët më me nam të ushtrisë amerikane Mark Hertling po zhvillon luftë të re, ani se gjendet në…

Vizita e Grenellit në Kosovë ngre dilema në SHBA

Vizita e Richard Grenellit në Kosovë ka ngritur dilemën në Shtetet e Bashkuara nëse ai e ka shkelur Aktin Logan.…

Grenelli mund të ketë shkelur ligjin me vizitën në Kosovë

Ish-presidenti, Donald Trump, njoftoi të enjten se ai ka “ambasadorin e tij të dërguar” personal që drejton politikën e jashtme…

Grenell: Kam folur me Thaçin, Gjykata Speciale është shumë politike

Ish-emisari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Richard Grenell ka treguar se ka folur me ish-presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi.…

Tiranë: Grenell pritet nga Ilir Meta

Ish-emisari i SHBA-së për dialogun në mes të Kosovës dhe Serbisë, Richard Grenell është pritur në Tiranë nga Presidenti i…

Grenell reagon pasi SHBA injoroi Kosovën për Samitin e Dhjetorit, kritikon ashpër Bidenin

Ish-emisari i Amerikës për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka reaguar pas mos-ftesës së presidentit Biden për Kosovën dhe Serbinë në…