Grenell i reagon Blinkenit për takimin e Ohrit: Askush s’e nënshkroi ”marrëveshjen”

<strong>Grenell i reagon Blinkenit për takimin e Ohrit: Askush s’e nënshkroi ”marrëveshjen”</strong>

Ish-emisari special amerikan, nga Presidenca Trump, Richard Grenell, i ka reaguar sekretarit Amerikan të Shtetit, Antony Blinken, mbi marrëveshjen e planit evropian në Ohër, raporton Gazeta Enigma.

”Askush nuk e nënshkroi ”marrëveshjen”…..”

”Seriozisht.”, shprehet Grenell përmes një cicërime në twitter, duke rishpërndarë deklaratën e Blinkenit i cili e përshëndet arritjen e kësaj ujdie mes palës së Kosovës dhe asaj të Serbisë.

Related Articles