Rangnick prezantohet te Manchester United – mundësia që ti shohim bashkë në fushë Cristiano Ronaldon dhe Haaland

Ralf Rangnick është prezantuar si trajner i ri i gjigantit anglez Manchester United. Trajneri gjerman ka nënshkruar një kontratë për…

Spektakël me shtatë gola në derbin gjerman – Borussia Dortmund fiton nën regjinë e Haaland

Borussia Dortmund ka shënuar fitore si mysafir ndaj Bayer Leverkusen me rezultat 4-3 në kuadër të javës së katërt të…

“Haaland do të jetë 100 për qind lojtar i Real Madrid sezonin e ardhshëm”

Ish-futbollisti italian, Christian Vieri, ka deklaruar së fundmi se ka informacione për të ardhmen e Erling Haaland. “Epo, më është…

Haaland i mund Mbappen dhe Lewandowskin, shpallet sulmuesi më i mirë

Erling Haaland është vlerësuar si sulmuesi më i mirë nga UEFA për sezonin 2020/21. Haaland shkëlqeu në sezonin e dytë…

Raiola kërkoi shumë para për Haalandin

Chelsea ishte i interesuar për sulmuesin norvegjez, por kërkesat e menaxherit italian për Haalandin dhe për vete ishin të larta.…

Statistikat e jashtëzakonshme të futbollistit Erling Haaland

Erling Haaland është duke shijuar një sezon mjaft të mirë me Borussia Dortmundin, duke regjistruar disa statistika mbresëlënëse gjatë gjithë…