Murati fton qytetarët ta shfrytëzojnë javën e fundit të regjistrimit të popullsisë

Ministri i Financave, Hekuran Murati, u ka bërë thirrje qytetarëve që të marrin pjesë në regjistrimin e popullsisë i cili…

Bajrami – ministrit Murati: Mjaftë me propagandë se s’po të shitet, në qeveri të matët puna, jo fjalët

Nënkryetarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Hykmete Bajrami ka reaguar menjëherë pasi ministri i Financave, Hekuran Murati tha foli për…

Murati: Investimet kapitale në nivelin më të lartë ndonjëherë

Ministri i Financave, Hekuran Murati ka vazhduar të publikojë grafikë për të dëshmuar se, sipas tij, shteti ka përparuar dhe…

Murati bën bilancin e punëve të qeverisë në 3 vjet mandat

Ministri i Financave, Hekuran Murati, tha se qeveria Kurti është ballafaquar me shumë sfida gjatë 3 vjetëve mandat. Në këto…

Impianti fotovoltaik, Murati: Tranzicionin e gjelbër po e bëjmë duke bashkëpunuar me partnerët tanë

Ministri i Financave dhe Transfereve, Hekuran Murati, ka folur për ndërtimin e impiantit fotovoltaik diellor. Ai ka thënë se ky…

Murati: Mbi 61 mijë familje përfituan nga subvencionimi i energjisë elektrike

Mbi 61 mijë familje kosovare kanë përfituar nga subvencionimi i energjisë elektrike, në kuadër të pilotimit të programit për mbështetjen…

Murati numëron të mirat që do të sillte anëtarësimi në SEPA

Ministri i Financave dhe Transfereve, Hekuran Murati, bashkë me Guvernatorin e Bankës Qendrore të Kosovës, Ahmet Ismaili kanë marrë pjesë…

Murati: Për tri vite, Qeveria Kurti ka bërë më shumë se të gjitha qeveritë së bashku

Ministri i Financave Hekuran Murati, në konferencë për media pas mbledhjes së qeverisë ka thënë se për tri vite ekzekutivi…

Murati njofton se pagat e janarit dalin me rritje: Kjo e bën mesataren prej 780 euro bruto

Ministri i Financave, Hekuran Murati, ka thënë se sot janë proceduar me rritje pagat e muajit janar për sektorin publik,…

“Pretendime të pasakta” për rastin e këmbimit të pronave, Murati: Përgjigjet kërkoni te Komuna e Prishtinës

Ministri i Financave, Hekuran Murati, sot në një konferencë për media është pyetur ldihur me çështjen e këmbimit të pronës…