Hovenier: Dialogu duhet të përfundojë me njohje reciproke, diçka më pak s’pranohet

Ambasadori amerika në Kosovë, Jeffrey Hovenier, ka kërkuar sërish nga Kosova dhe Serbia që të zbatojnë obligimet nga procesi i…

Hovenier uron Ditën e Kushtetutës së Kosovës: Jemi krenarë të bashkëpunojmë me ju

Ambasadori amerikan në Prishtinë, Jeffrey Hovenier ka uruar Kosovën për Ditën e Kushtetutës. Hovenier, mes tjerash theksoi se Kosovarët e…

Hovenier në takim me udhëheqësit e odave ekonomike të Kosovës dhe Serbisë

Ambasadori amerikan në Kosovë, Jeffrey Hovenier ka zhvilluar një takim me drejtuesin e odës Ekonomike të Kosovës, Lulzim Rafuna dhe…

Hovenier: Kujtojmë dhe nderojmë ushtarët e guximshëm që bënë sakrificën përfundimtare

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Jeffrey Hovenier ka bërë homazhe te memoriali i ushtarëve të rënë të NATO-s,…

Hovenier: Puna e prokurorëve është jetike për sistemin e drejtësisë dhe të ardhmen e vendit tuaj

Ambasadori amerikan në Kosovë, Jeffrey Hovenier në fjalën e tij në konferencën vjetore të prokurorëve, vuri në pah punë e…

Komandanti i KFOR-it takohet me Hovenierin, flasin mbi zhvillimet e fundit të sigurisë në Kosovë

Komandanti i KFOR-it, Major Gjeneral Ozkan Ulutash, është takuar me ambasadorin amerikan në Kosovë, Jeffrey Hovenier. Gjeneralmajor Ulutash dhe Hovenier…

Hovenier: Rugova është frymëzim këtu në Kosovë dhe në mbarë botën

Ambasadori amerikan në Kosovë, Jeffrey Hovenier, së bashku me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurtin dhe presidenten Vjosa Osmani kanë bërë…

Hovenier: Askush të mos e mohojë çfarë ka ndodhur në Reçak

Ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Jeffrey Hovenier, ka thënë se askush nuk duhet harruar dhe mohuar çfarë ka ndodhur në…

Hovenier takohet me Rizvanollin: SHBA përkrah Kosovën drejt një të ardhme energjetike më të qëndrueshme

Ambasadori i SHBA-së në Prishtinë, Jeff Hovenier, ka pritur të hënën në zyrën e tij minstren e Ekonomisë, Artane Rizvanolli.…

Hovenier për draft-statutin e Asociacionit: Ndoshta ka vend për përmirësime, por s’duhet humbur momentumin

Ambasadori amerikan në Kosovë, Jeffrey Hovenier, ka thënë të mërkurën se është i habitur me komentet dhe kritikat që janë…