Humb jetën një 21-vjeçar shqiptar në Itali, përplaset nga një furgon

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Itali, ku një 21-vjeçar shqiptar ka humbur jetën si pasojë e një aksident…

Itali: Një shqiptar vdes në punë, e zuri pllaka e betonit

Një punëtor 54 vjeç, me origjinë nga Shqipëria, ka vdekur në Frascineto, në zonën e Kozencës, pasi ue zuri një…

Prokuroria italiane kërkon 21 vite burg për trafikantin shqiptar të drogësv

21 vite burg ka kërkuar Prokuroria e Romës për trafikantin shqiptar të drogës Elvis Demçe, i akuzuar bashkë më katër…

Sekuestrohen 3 milionë euro, goditet trafiku i drogës mes Italisë dhe Shqipërisë

Një sekuestrim i madh me vlerë mbi tre milionë euro në Shqipëri i ka dhënë një goditje të rëndë një…

Tërmet i fuqishëm godet Italinë

Një lëkundje e fuqishme tërmeti është regjistruar në orët e para të mëngjesit të së hënës në Itali, duke bërë…

Itali: U kap me mbi një kilogram kokainë në veturë, arrestohet 21 vjeçari shqiptar

Një 21 vjeçar shqiptar është arrestuar të mërkurën në Itali. Atij iu gjet në veturë mbi 1 kilogram kokainë. Rasti…

Zbulohet plantacioni me drogë me vlerë 350 mijë euro në Itali, arrestohen dy shqiptarë

Policia italiane arrestoi dy shqiptar të moshave 46 dhe 29 vjeç, në Gambassi Terme, Firence, të cilët akuzohen për kultivimin…

Itali: Shpërthen sëmundja vdekjeprurëse nga mushkonjat, 56 infeksione, një viktimë

Pushuesit që shkojnë në Itali këtë verë, janë paralajmëruar për një shpërthim të një sëmundjeje vdekjeprurëse, të bartur nga mushkonjat.…

Shpërthen vullkani Etna në Itali – VIDEO

Janë anuluar të gjitha fluturimet në Catania të Sicilisë, pas shpërthimit të vullkanit Etna, ku si pasojë edhe shpejtësia maksimale,…

Në Itali paguhet edhe prerja e sanduiçit, bëhet virale fatura e pushuesit të inatosur

Një turist u ankua në Tripadvisor për faturën e një restoranti luksoz në rajonin e Liqenit të Como-s në Itali,…