Situata në Afganistan, ministrat e jashtëm të NATO-s mblidhen të premten

Ministrat e jashtëm të NATO-s pritet të takohen të premten për të diskutuar lidhur me situatën e krijuar në Afganistan.…

Stoltenberg: Nuk kishim zgjidhje tjetër përveç largimit nga Afganistani

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg, ka folur sot rreth situatës së krijuar në Afganistan pas marrjes së kontrollit…

Marrëveshja Thaçi-NATO, Stoltenberg: Është përgjegjësi e secilit ta respektojë

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka thënë se e ka diskutuar me Kryeministrin kosovar Albin Kurtin, marrëveshjen e…

Në takimin me Kurtin, Stolenberg shprehu përkushtimin e misionit të NATO-s për mjedis të sigurt në Kosovë

Roli i NATO-s në Kosovë dhe bashkëpunimi me institucionet për sigurinë në vend u diskutuan në takimin mes kryeministrit të…

Osmani pret në takim sekretarin e NATO-s, Stoltenberg

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, ka pritur në takim sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, raporton Gazeta “Enigma”. Ndërsa,…

Stoltenberg: S’do të ketë ndryshime të pranisë së NATO-s në Kosovë

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, tha se nuk ka ndryshime në praninë e NATO-s në Kosovë, e as…

Vuçiq të hënën takohet me Jens Stoltenberg, diskutohet per misionin e NATO-s në Kosovë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, do të zhvillojë gjatë ditës së hënë një vizitë pune në selinë e NATO-s, ku…

Tërheqja e KFOR-it nga Kosova, NATO reagon pas deklaratave të Aleksandër Vuçiqit

“Të gjitha vendimet në NATO, përfshirë ato për KFOR-in, merren në pajtueshmëri me të gjitha 30 vendet anëtare”, ka thënë…