Haxhi Krasniqi u ankua se iu vodh titulli IBO

Boksieri kosovar u mposht nga DominicBoesel nërimeç, u ankua se iu vodh titulli IBO Haxhi Krasniqi nuk ka arritur ta…

Vojvoda para ballafaqimit me Greqinë : S’jemi aty ku mendonim, kërkojmë falje

Kosova e zhvillon ndeshjen e fundit të kampanjës kualifikuese për Kampionatin Botëror ndaj Greqisë në Athinë. Para ndeshjes, në konferencë…

Robin Krasniqi humb titullin e kampionit botëror

Dominic Boesel e ka mposhtur Robin Haxhi Krasniqin pas 12 raundeve për titullin e kampionit të botës në peshat gjysmë…

Etrit Berisha flet para dy ndeshjeve vendimtare ndaj Hungarisë e Polonisë

Shqipëria është në një fazë jashtëzakonisht të suksesshme të rezultateve. Kombëtarja kuq e zi me paraqitjet në ndeshjet e fundit…

Sot zhvillohen përballje interesante në kualifikimet e Kampionatit Botëror

Sot do të luhen ndeshjet e radhës në kualifikimet e “Katar 2022”. Fillimisht nga ora 18:00 përballen Azerbajxhani dhe Portugalia,…

Formacioni zyrtar i Kosovës ndaj Gjeorgjisë

Kosova do të luajë sot në Batumi kundër Gjeorgjisë në kuadër të Grupit B të eliminatoreve për Botërorin 2022 në…