“S’ki me njoftë djalin çka kom me t’i bo”/ I riu në Obiliq kërcënon një person për borxh

Vonesa e borxheve shkakton telashe të shumta mes qytetarëve të cilët kanë raporte të afërta me njëri-tjetrin. Si rrjedhojë e…

“Nëse s’vepron siç them është i vdekur”/ Ky është gjakovari që e kërcënoi fqinjin për lyerjen e shtëpisë

Mosmarrëveshjet për motive të ndryshme, e që shpeshherë dalin të jenë banale bëhen mollë sherri e kërcënimeve e përleshjeve mes…

Kanosi deputetin Hoti përmes Facebook-ut, ngritet aktakuzë ndaj të pandehurit

Prokuroria Themelore në Prishtinë, ka ngritur aktakuzë ndaj një personi për shkak se kishte kanosur një deputet të Kuvendit të…

Kanosen dy prokurore në Prokurorinë Themelore të Pejës

Dy prokurore në Themeloren e Pejës, kanë raportuar se janë kanosur nga një person. Ato kanë raportuar në Polici se…

Pejanja futet në sherr me Policinë: Arrestohet pasi publikoi video duke shtënë me armë zjarri

Publikimi i videove e fotove të ndryshme në rrjete sociale shpesh po i fut kosovarët në sherr me Policinë. Ata…

Burri kanos gruan me jetë, ajo lajmëron policinë

Një burrë ka kanosur me jetë bashkëshorten e tij, teksa kjo e fundit ka njoftuar policinë, pasi është ndier e…

Prishtinë, arrestohet pasi i kanosi dhe i lëndoi zyrtarët e policisë

Një përson është arrestuar të dielën në Prishtinë për kanosje, ai kishte penguar zyrtarët policor derisa ata ishin në kryerje…

Kanosen me jetë dy gjykatës në Podujevë

Një person ka kanosur me jetë dy gjykatës në Podujevë, të hënën gjatë një seance gjyqësore. Gjykatësit janë kanosur nga…

Kanosën përmes telefonit dy gra, arrestohen të dyshuarit në Kaçanik dhe Gjilan

Policia e Kosovës ka arrestuar dy persona në Kaçanik dhe Gjilan për shkak të dyshimit se kanë kryer veprën penale…

Kanosi dhe sulmoi një 34 vjeçare, arrestohet i dyshuari nga Ferizaj

Policia e Kosovës ka njoftuar se dje rreth orës 20:30 ka pranuar një informacion për një rast të kanosjes dhe…