A mund të ndalohet Tik-Tok-u në SHBA?

Një gjykatë apeli në SHBA vendosi të martën një plan të shpejtë, për të shqyrtuar sfidat ligjore ndaj një ligji…

Kinë: Numri i të vdekurve nga rrëshqitjet e dheut arrin në 21

Numri i të vdekurve nga rrëshqitjet e dheut në qytetin veriperëndimor të Kinës, Xian është rritur në 21. Kjo u…

Tre të vdekur e 49 të zhdukur pas shembjes së minierës së qymyrit në Kinë

Katër persona kanë mbetur të vdekur dhe 49 të zhdukur pasi një minierë qymyri është shembur në Kinën veriore. Gropa…

Skitari Tahiri përfundon stërvitjen e parë në Kinë

Skitari që do ta përfaqësoj Kosovën në Lojërat Olimpike Dimërore në Pekin të Kinës, Albin Tahiri, ka kryer stërvitjen e…

Vdesin dy persona nga një shpërthim në laboratorin kinez

Një shpërthim që ndodhi të dielën në një universitet të famshëm kinez i la të vdekur dy persona dhe i…

Haradinaj pas vdekjes së ambasadorit gjerman në Kinë: Është humbje edhe për Kosovën

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj ka shkruar pas vdekjes së ambasadorit gjerman në Kinë, Jan Hecker, raporton Gazeta “Enigma”. Ai…

Shtetet e Bashkuara zbulojnë mashtrimin kinez

Dogana dhe Patrulla Kufitare e SHBA -së sekuestruan certifikatat e vaksinave të rreme të dërguara nga Kina në shtetin amerikan…

Rasti i parë me COVID-19 mund të jetë shfaqur në Kinë në tetor të vitit 2019

COVID-19 mund të ketë filluar të përhapet në Kinë që në tetor të vitit 2019, dy muaj para se rasti…

Pasojat e ‘trafikimit me njerëz’ në Kinë ndjehen edhe sot – babai takon djalin e tij të humbur në një stacion hekurudhor, 58 vjet më parë

Një 90-vjeçar kinez është ribashkuar me djalin e tij të humbur prej kohësh pasi u rrëmbye si një foshnjë në…

Po qarkullojnë pamje ku supozohet se raketa e Kinës derisa kthehet në Tokë bie në Oqeanin Indian

Mbetjet e raketës së Kinës, të lëshuar muajin e kaluar, janë “zhytur” përsëri në atmosferë, duke rënë në perëndim të…