Mbrojtja kërkon lirimin e ish-presidentit Thaçi

Mbrojtja e ish-presidentit Hashim Thaçi ka apeluar vendimin e gjyqtarit paraprak, Nicolas Guillou, mbi vazhdimin e paraburgimit, duke kërkuar sërish…

Dehari: Serbia ende nuk i ka kthyer kufomat e të zhdukurve, kriminelët duhet të dalin para drejtësisë

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Avni Dehari në fjalimin e tij në Kuvend, ka folur për krimet që Serbia ka kryer…

Haradinaj: Qëllimi i vrasjeve misterioze të ish-ushtarëve të UÇK-së ishte të krijohet vëllavrasje

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka folur për vrasjet e ish-ushtarëve të UÇK-së dhe vrasjet e…

A po shtohen kriteret për liberalizimin e vizave?

Kosova po largohet edhe më shumë nga procesi i liberalizimit të vizave, pas hezitimit të disa shteteve që kanë njohur…

Gërxhaliu thotë se Kosova ka të dhëna të mjaftueshme që Serbia ka kryer krime, por faktet duhet të grumbullohen

Drejtori  i Institutit të Mjekësisë Ligjore të Kosovës, Arsim Gërxhaliu, ka thënë se Kosova ka të dhëna të mjaftueshme për…

Ç’po ndodh mes izraelitëve dhe palestinezëve, konflikti 100-vjeçar i shpjeguar shkurt

Një përshkallëzim i luftimeve midis izraelitëvdhe e palestinezëve ka bërë që Kombet e Bashkuara të paralajmërojnë për një “luftë në shkallë…

Petrushiq dhe Petroviq lirohen nga akuzat për vrasjen e shqiptarëve

Gjykata e Lartë në Beograd liroi Jugosllav Petrushiqin dhe Radeta Petroviqin nga akuzat për vrasjen e dy shqiptarëve, Hamdi Neziri…

Shoqata e ish të burgosurve politik i dhuroi Haxhiut librin që dokumenton krimet në Gjakovë

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu ka pritur sot në takim përfaqësues nga “Shoqata e ish të burgosurve politik 143+2 të…

Aktivistja serbe: Dekorimi i Handkes nga Vuçiq është nisje e luftës ndaj rajonit

Drejtoresha e Fondit për të Drejtën Humanitare në Beograd, Natasha Kandiq, ka reaguar pasi presidenti Aleksander Vuçiq ka dekoruar mohuesin…

Reagon Haxhiu lidhur me rastin e policit që dyshohet për sulm seksual

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ndërmjet një postimi ka reaguar lidhur me arrestimin e një zyrtari policor, i cili dyshohet…